Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başkan Tatlıdede’den “15 Temmuz” mesajı

Artuklu Belediye Başkanı Mehmet

Artuklu Belediye Başkanı Mehmet Tatlıdede, ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

Başkan Tatlıdede, mesajında, Tarih boyunca istiklal ve bağımsızlığı için mücadele veren aziz milletimizin nice şanlı zaferler nice kahramanlık destanları yazdığını vurguladı.

Bu uğurda büyük bedeller ödeyen milletimiz, hiçbir dönemde esaret altında yaşamamış kutsal bildiği vatan topraklarını canı ve kanı uğruna koruduğunu ifade eden Başkan Tatlıdede, mesajında şu ifadeleri kullandı:

“2016 yılının 15 Temmuz’unda, devletimiz ve milletimiz, demokrasiyi hiçe sayan, Türk siyasi tarihinde eşi benzeri görülmemiş büyüklükte, hain bir saldırıya maruz kalmıştır. O gece, Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilen hain darbe ve ülkeyi bölme girişimi, hamdolsun ki; Cenab-ı Allah’ın lütfu, Sayın Cumhurbaşkanımızın cesareti ve üstün liderliğiyle, harekete geçen yüce milletimiz; tankın, uçağın, helikopterin, tüfeğin karşısına sadece ve sadece imanıyla, inancıyla, yüreğiyle dikilmiş, o karanlık gecenin sabahını aydınlığa çevirmiştir. Tankın, topun, uçağın, helikopterin, tüfeğin karşısına inancıyla, yüreğiyle dikilerek verilen bu mesaj; aziz milletimizi bölgesinde ve tüm İslam âleminde bir kez daha ümit ve ilham kaynağı yapmıştır. 15 Temmuz destansı direnişi; Türk milletinin karşısına çıkan tüm engelleri millî birlik ve beraberlik içerisinde, kardeşlik ruhuyla; büyük bir inanç, azim ve kararlılıkla aşmasının somut bir ifadesidir. Milletimizin 15 Temmuz gecesi Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde tüm farklılıklarını geride bırakarak tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet ilkeleri etrafında birleşerek yaptığı kahramanlıklar; istikbalimize, aydınlık geleceğimize yürüyüşümüzde bizlere ilham kaynağı olmaya devam edecektir. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle; başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatanını canından aziz bilip canını seve seve feda ederek makamların en yücesine erişen tüm Şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden Gazilerimizi saygı, rahmet ve şükranla yâd ediyor, hayatta olan Gazilerimize sağlıklı huzurlu ömürler diliyorum.”