Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Okuyamadı ama okul yaptırdı!

Mardin’de hayırsever iş insanı

Mardin’de hayırsever iş insanı ve kanaat önderi Mehmet Hadi Kahraman, okul ve öğrencilik özlemimi dindirmek için 16 derslikli fen lisesinin yapımına vesile oldu.

MARDİN’in Kızıltepe ilçesi Akziyaret Mahallesi, tarihi İpekyolu üzerinde bulunan 11  dönüm arazi üzerinde 16 derslikli fen lisesi inşa edildi. Önümüzdeki günlerde eğitime başlayacak okulun arazisini bağışlayan ve okulun yapımına vesile olan hayırsever iş insanı Mehmet Hadi Kahraman, “Bu okuldan devletine ve milletine hayırlı evlatlar yetiştiği takdirde en büyük hediyeyi almış olacağım” dedi.

Fen Lisesi kompleksi hakkında bilgi veren Kahraman, “Okulumuz 11 dönüm arazi üzerine kurulu komple bir eğitim tesisi. 200 kişilik yatakhanesi, spor salonu ve mutfağı mevcut.” diye konuştu.

HAYIRLI EVLATLAR YETİŞECEĞİNE İNANIYORUM

Çocukların, Fen Lisesi gibi bir okulda eğitim görmelerini canı gönülden arzu ettiğini dile getiren Kahraman, “İnşallah bu okulda yetişecek çocuklarımız vatana ve millete hayırlı olurlar. Ben çok hayırlı evlatlar yetişeceğine inanıyorum.” dedi.

ÇOCUKLARIMI OKUTTURDUM, HEPSİ MESLEK SAHİBİ OLDULAR

Zamanında imkanların kısıtlı olduğu için okuyamadığını, ancak tüm çocuklarını okutturduğunu kaydeden Kahraman, şöyle konuştu:

“Tabi ben okuyamadım ama çocuklarımı okuttum. Çok şükür hepsi meslek sahibi oldular. Biri doktor, avukat, inşaat mühendisi, işletmeci oldular. Bir oğlum okumadı ama dışarıdan 3 üniversite bitirdi. Kızım da bankacılık ve finans bölümünü bitirdi. Eğitim görevlisi olmak için üniversiteye hazırlanıyor.”

EĞİTİME DESTEK VERMEYE DEVAM EDECEĞİM

Yakın zamanda okulun açılacağı için çok mutlu ve heyecanlı olduğunu ifade eden Kahraman, eğitime çok önem verdiğini, bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da eğitime destek vermeye devam edeceğini söyledi.

Kahraman, “Biz okuyamadık ama bundan sonraki nesiller daha güzel şartlarda okuyabilsin diye güzel bir okul yaptırdık. Bu okulumuzun da vatana, millete ve çocuklarımıza hayırlı, uğurlu olsun.