Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Valilikten kokutan uyarı!

Mardin Valiliği, etkisini sürdüren

Mardin Valiliği, etkisini sürdüren sağanak yağışın, öğle saatlerinden itibaren kuvvetli rüzgar ve fırtınaya dönüşeceğine dikkat çekerek, vatandaşları uyardı.

Mardin’de gece etkili olan şiddetli yağış, kırsal mahallelerde su baskınlarına neden oldu. Birçok ev ve tarım arazisi sular altında kaldı, hayvanlar telef oldu, maddi hasar oluştu.

Mardin merkez ve ilçelerinde gece geç saatlerde başlayan şiddetli yağmur, sabah saatlerine kadar etkisini sürdürdü. Kentte, aşırı yağan yağmur etkisiyle kırsal mahallelerde yaklaşık 100 evi su bastı.

Derelerin de taştığı mahallelerde, hayat adeta felç oldu. Sel sularına kapılan hayvanların telef oldu. Hayatın durma noktasına geldiği mahallede hasar büyük. Dün geceden beri sel sularıyla mücadele eden mahalleli Abdunnasır Karataş, “Akşam saatlerinde başlayan yağmur gece şiddetlenince sele dönüştü. Birçok temaslarda ev su altında kaldı. Tabi bu Allah’ın takdiridir, Allah beterinden korusun.” dedi.

Öte yandan şehir merkezindeki yollarda oluşan sel suları nedeniyle araçlar ilerlemekte zorluk çektiği görüldü.

VALİLİK UYARDI

Mardin Valiliği, yaptığı açıklamada, ani sel sularına karşı vatandaşları uyardı. Açıklamada, “İlimizde etkisini sürdüren sağanak yağışın, öğle saatlerinden itibaren kuvvetli rüzgar ve fırtınaya ile birlikte Salı günü öğle saatlerine kadar devam etmesi beklenmektedir. Kuvvetli yağışla birlikte ani sel, su baskını, yıldırım, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzlara karşı vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.” denildi.