Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

HÜDA PAR Genel Sekreteri Demir: Toplumun sorunları ana gündemimiz olacak

HÜDA PAR Genel Sekreteri

HÜDA PAR Genel Sekreteri ve Gaziantep Milletvekili Şehzade Demir, doğup büyüdüğü Şırnak’ın idil ilçesine bağlı Çığır köyünde ailesi tarafından verilen yemek davetine katıldı.

Programa HÜDA PAR Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, HÜDA PAR GİK üyeleri, mülki amirler, siyasi parti temsilcileri, eski milletvekilleri, STK temsilcileri, kanaat önderleri ve muhtarlar katıldı.

Programda konuşan HÜDA PAR Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, devlet aygıtının milletin hizmetinde olması gerektiğine işaret etti.

‘EN KÖTÜ YÖNETİM YÖNETİMSİZLİKTEN İYİDİR’

Milletvekili Ramanlı, “Milletvekilimiz Sayın Şehzade Bey’in onuruna verilmiş olan Mevlit yemeğinde birlikte olmaktan gurur duyuyoruz. Bugün buradaki birlikteliğimiz bir kez daha gösteriyor ki, devlet milletin hizmetinde olur, millet de devleti daima ayakta tutar. Yanı başımızda Suriye’yi görüyoruz. Yaklaşık 10 yıldır bir savaşın içinde. Devletsizliğin ne demek olduğunu o insanlara sorduğunuzda sizlere çok güzel söylerler. En kötü yönetim yönetimsizlikten iyidir. Fakat devlet dediğimiz organizasyon da sadece ve sadece milletine hizmet için vardır. Bugün gerek Şırnak ilimizde gerekse bölgemizde 20 yıldan fazla bir süredir yapılan hizmetleri hep beraber müşahede ediyoruz. Sorunlarımız var ama zaten siyaset de bu sorunları çözmek için var. Birbirimizin gözü kulağı olmak zorundayız. Var olan sorunları duyduğumuzda, gördüğümüzde iletmekle hepimiz mesulüz. İletelim ki bu sorunlara bir çözüm bulabilelim. Yönetim anlayışımızı değiştirmemiz gerekiyor. Devletin vatandaşına sunmakla mükellef olduğu hizmetleri tam kâmil manada sunabilmesinin yolu da bizim bilinçli olmamızdan geçiyor.” dedi.

‘ELEKTRİK SORUNU HEPİMİZİ ÇİLEDEN ÇIKARIYOR’

Kalabalığının çocuğunun çifti olduğunu ve çiftçilerin sorunlarını bildiklerini dile getiren Ramanlı, şöyle konuştu: “Elhamdülillah bu sezon Allah bereketini tarlalarımıza koydu hiç ummadığımız kadar bereketli bir hasat dönemi yaşıyoruz. Biz bir istedik Allah bize 7 katını verdi. Bu bereketin devamı için de tekrardan Rabbimize niyazda bulunuyoruz. Bugün çiftçinin bir sorunu var. Malını TMO’ya teslimde biraz zorlanıyor. Randevular konusunda sıkıntılar yaşandığını biliyoruz. Bunun çözümü için yetkililere çağrıda bulunuyorum. İnşallah seçim bölgesine geldiğimizde yetkililerle bu konuyu konuşacağız. Elektrik sorunu hepimizi çileden çıkarıyor. Altyapı sorunu var, dağıtım şirketlerinin yapması gerekenler var. Belli başlı uygulamalardan hepimiz müştekiyiz. Suç ve cezaların şahsilik ilkesine uymadığını biliyoruz. Fakat bize düzen sorumlulukları da göz ardı etmemeliyiz. Bununla birlikte kurunun yanında yaş da yanar misali yanlış uygulama varsa, maalesef bölgemizde bunu görüyoruz. Bu uygulamaların da süratle bertaraf edilmesi için çaba göstermemiz gerekiyor. Yoksulumuzu koruyacağız, hak sahibini el üstünde tutacağız ve geleceğe güvenle bakacağız.”

‘AMACIMIZ SİYASET KURUMUNU HALKIN HİZMETKÂRI HALİNE GETİRMEKTİR’

Toplumun sorunlarının kendileri için ana gündem maddesi olacağını belirten Gaziantep Milletvekili Şehzade Demir ise siyaset kurumuna farklı bir bakış acılarının olduğunu ifade etti.

Demir, “Siyaset kurumunu mal, makam, mevki, iş takipçiliği, ihale peşinde koşma ya da hayatı güvenceye alma gibi bir düşüncemiz olmadı. Bizim siyasetten beklentimiz ve bakış açımız meşrutiyet dairesi içerisinde topluma hizmet, halka hizmet, hakka hizmet, memleketin halkın sorunlarını siyasetin gündeminde tutmak, siyaset kurumunu halkın ve halkın hizmetkârı haline getirmektir. Siyaset geçmişimizde hep bunu önemsedik bundan sonra da böyle de devam edecektir inşallah. Allah’ın izniyle bu süreçte bu sözlerimize sadık kalacağız. Toplumumuzun sorunları bizim ana gündemimiz olacak. Diğer siyasetçi kardeşlerimizin toplumun sorunları ile ilgilenme noktasında bıraktığı hizmetin devamını getireceğiz. Halkın gündeminde ne varsa siyasetin gündemine onu götürüp gündem yapacağız.” diye konuştu.

‘HER ZAMAN DOĞRUNUN YANINDA OLACAĞIZ’

Yapıcı biri muhalefet anlayışı ile sorunu çözmeye çalışacaklarını aktaran Demir, “Bizim için esas olan çok önemli iki husus var. Siyaset yaparken birisi meşruiyettir. Bir iş yaptığımız zaman, bir şey söylediğimiz zaman Allah Teâlâ bundan razı olur mu olmaz mı? Yaptığımız iş değerlerimize ve inancımıza göre doğru mudur değil midir? Bu bizim için öncelikli bir husustur. Diğer önemli hususumuz da bu yapacağımız işin ya da söylediğimiz sözün memleketimizin genel maslahatı ve değerlerimiz noktasında doğru olup olmadığıdır. Bunlar bizim için çok önemli kıstaslardır. Siyasetimizde perspektif olacağımızdan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Her zaman doğrunun yanında olacağız. Kim doğru söylerse bedeli ne olursa olsun onun arkasında duracağız, ona sahip çıkacağız. Yanlışı kim yaparsa yapsın bu bizim partimizden biri dahi olsa karşı çıkacağız, eleştireceğiz. O yapılan yanlışı durdurmaya çalışacağız. Bu yanlışla mücadele ederken birilerinin yaptığı gibi bel altı vurarak değil, yapıcı bir muhalefet anlayışı ile sorunu çözmeye çalışmak, alternatifini ortaya koymak ve gerekçelerimizi izah etmek şeklinde olacaktır. Bugüne kadar hep bunu yaptık bundan sonra da inşallah böyle devam edecek. Memleketimizin sorunlarının tamamı bizim sorunumuzdur. İfade ettiğimiz çerçevede elimizden gelen her şeyi, her türlü desteği yapacağımızdan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Burada toplanmamıza baktığımızda siyaset üstü bir toplantı olduğunu görüyoruz. Burada bütün siyasi partilerden arkadaşlarımız var, mülki amirlerimiz var sivil toplum kurumlarımızın yöneticileri var, kanaat önderlerimiz, muhtarlarımız var. Burayı halk ve devlet bütünleşmesini ifade eden bir yer olarak görüyoruz. Biz memleketin sorunlarını çözmeye, siyaset üstü bir perspektifle bakıyoruz. Birlik, beraberlik, dayanışma ve ortak akıl arayışı bizim için önceliklidir. Şimdiye kadar bizi tanıyan herkes biliyor ki; biz siyaseti Ankara’dan değil köylerden, kasabalardan ve yerelden yapıyoruz. Halkın sorunlarını dinleyerek onların sorunlarına bire bir araştırarak siyasetin merkezine taşıyoruz. Bundan sonra da bu amaçlar doğrultusunda sizleri de yanımızda görmek isteriz. Hiçbir zaman tarafgirlik yapmayız. Farklı partilerden arkadaşlarımız yöneticilerimiz rakiplerimiz olur. Bu rekabet seçim döneminde kalır. Fakat seçimden sonra sizlere hizmet için ortak aklı bulmak zorundayız.” dedi.

Demir, son olarak düzenlenen programa katılım gösterenlere teşekkür etti.