Son Dakika Haberler

Kaymakam Cıdıroğlu’dan Nevruz Mesajı

Kaymakam Cıdıroğlu’dan Nevruz Mesajı
Okunma : 19 views Yorum Yap

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Fatih Cıdıroğlu, baharı müjdeleyen 21 Mart Dünya Nevruz Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Kaymakam Cıdıroğlu, Nevruz mesajında şunları söyledi; “Baharın müjdecisi olan Nevruz, insanoğlu için yeniliklerin ve güzel günlerin geleceğinin habercisidir. Barış, kardeşlik, sevgi, saygı ve bir arada yaşama kültürünün simgesidir. Yeni gün anlamına gelen “Nevruz”, Türk gelenek ve görenekleriyle zenginleşmiş 5 bin yıllık bir tarihe sahiptir.

Her yıl büyük coşkuyla kutlanan Nevruz Bayramı, coğrafyamızda bizlere farklılıklarımızla bir bütün olduğumuzu hatırlatır. Bu yıl ülkemizde yaşanan deprem felaketi nedeniyle bu günü coşkuyla değil buruk bir şekilde kutlayacağız.  Ama şunu hepimiz biliyoruz ki bizler güzel günlere uzak değiliz, birlikte coşkuyla kutlayacağımız nice Nevruzlarımız olacak.

Bu anlamlı günün yaralarımızı iyileştirip bizlerin birlik ve beraberliğine güç katmasını temenni ediyor, başta Kızıltepeli hemşehrilerim olmak üzere herkesin Nevruz Gününü en içten dileklerimle kutluyorum.”

De bedste action oplevelse tilbud i brøndby. Sunweb valencia last minute – de beste deals van het moment. Tarangire national park.