Son Dakika Haberler

Kasımiye Medresesinde “Takı Koleksiyonu Sergisi” açıldı

Kasımiye Medresesinde “Takı Koleksiyonu Sergisi” açıldı
Okunma : 20 views Yorum Yap

Mardin Artuklu Üniversitesi Midyat Meslek Yüksekokulu Kuyumculuk ve Takı Tasarım Programı Akademisyenleri tarafından Telkâri ve Kilim Birlikte İşlenerek Telkâri ve Kilim Dokuma Takı Koleksiyonu Sergisi hazırlandı.

Sergi, Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar Midyat Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Abdurrahim Kaplan’ın katılımıyla açıldı.

Sergilenen tasarımlar Mardin Artuklu Üniversitesi Midyat Meslek Yüksekokulu Kuyumculuk ve Takı Tasarım Programı Akademisyenleri Vildan Kavşut Kaplanoğlu, Aysun Başaran ve Ercan Gündüz tarafından yapıldı.

Yöresel el sanatlarımızdan olan telkâri ve kilim dokuma geleneğini bir arada kullanarak oluşturulan serginin yanında bütün misafirlere ve ziyaretçilere unutulmaya yüz tutmuş lezzetlerimizden olan pestil tatlısı ve dibek kahvesi eşliğinde sunuldu.

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Özcoşar, birbirinden güzel ve özgün çalışmaların yer aldığı sergiyi hazırlayan Midyat Meslek Yüksekokulu Kuyumculuk ve Takı Tasarım Programı Akademisyenleri Vildan Kavşut Kaplanoğlu, Aysun Başaran ve Ercan Gündüz’e teşekkür ederek tebrik etti.

Sakarya makineli şap atan usta. I det skovklædte område skjoldmose er svendborg gorilla park blevet etableret, inspireret af det sydlige norge. De beste tui albufeira last minute deals.