Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Depremzedeye Umut olan AFAD’lı Ahmet, Umut’una kavuştu

Mardin AFAD gönüllüsü Ahmet

Mardin AFAD gönüllüsü Ahmet Can’ın yeni doğan çocuğuna, Kızıltepe Kaymakamı Fatih Cıdıroğlu tarafından “Umut” adı verildi.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde enkaz altında kalan depremzedelerin gün yüzüne çıkarılması için gece-gündüz demeden enkazlardı gönüllü olarak görev yapan Ahmet Can, yeni doğan çocuğuna Kızıltepe Kaymakamı Fatih Cıdıroğlu tarafından “Umut” adı verildi.

On bir ilde yaşanan deprem felâketinde Kahramanmaraş’taki kurtarma çalışmalarına gönüllü olarak katılan ve enkazdan 7 kişinin sağ kurtarılmasına katkı sağlayarak umut olan AFAD gönüllüsü Ahmet Can’ı makamında kabul ederek deprem bölgesindeki fedakârlık ve katkılarından dolayı tebrik eden Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Fatih Cıdıroğlu, Can ailesini evlerinde ziyaret ederek yeni doğan bebeklerine isim verdi.

İlçe Müftüsü Abdullah Erdoğan ile birlikte Can ailesini ziyaret eden Kaymakam Cıdıroğlu, yeni doğan bebeğe Umut ismini verirken, İlçe Müftüsü Erdoğan’da çocuğun kulağına önce ezan okudu, sonra Umut ismini fısıldadı.