Son Dakika Haberler

Mardin’de karla mücadele çalışmaları devam ediyor

Mardin’de karla mücadele çalışmaları devam ediyor
Okunma : 19 views Yorum Yap

MARDİN’de, olumsuz hava koşulları nedeniyle 157 mahallede kapanan yolların ulaşıma açılması için çalışmalar gece de sürüyor.

Mardin İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, Karayolları, Büyükşehir Belediyesi, kaymakamlıklar, ilçe belediyeleri, UMKE ve AFAD ekipleri, 10 ilçede yoğun tipi ve kar dolayısıyla kapanan ana arterlerdeki yolları ulaşıma açtı. Ancak 157 kırsal mahalleye ulaşım sağlanamıyor. Ekipler, kapanan yolların ulaşıma açılması için çalışmalarını gece de sürüyor.

İl Sağlık Müdürü Saffet Yavuz başkanlığında oluşturulan koordinasyon merkezinde 112 Acil Sağlık ekipleri gelen ihbarlar üzerine ihtiyaç duyulan yerleşim yerlerine sevk edilerek, vatandaşların hastanelere ulaştırılması sağlanıyor.

Bu kapsamda il genelinde ambulans, kar paletli ambulans ve UMKE araçlarıyla şu ana kadar 48 hasta hastanelere ulaştırıldı.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Yoğun kar yağışının etkili olduğu ilimizde hiçbir mağduriyetin yaşanmaması için gece boyu tüm ekiplerimiz sahadaydı. Karla mücadele çalışmalarımız kapsamında; yol açma, tuzlama ve kaldırım temizleme çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürmekteyiz.” dedi.

The 5 best road trips in maine for mountains, fall foliage and acadia national park. De beste tui albufeira last minute deals. Discover the best tours and travel packages in hindmarsh valley 2023 | tours to go.