Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Vali Demirtaş: “Harcadığımız her kuruşun hesabını hemşerilerimize veriyoruz”

Mardin Valisi ve Büyükşehir

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mahmut Demirtaş, Harcadığımız her bir kuruşun hesabını kıymetli hemşerilerimize veriyoruz, vermeye devam edeceğiz.” dedi.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mahmut Demirtaş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kentte görev yapan basın mensuplarıyla sabah kahvaltısında bir araya geldi.

Bir otelde düzenlenen programda konuşan Vali Demirtaş, gazetecilerin günlerini kutlayarak gazetecilerin mukaddes bir görev ifade ettiklerini vurguladı.

Vali Demirtaş, “Mardin’de göreve başladığımız günden bugüne, Mardin kent merkezinde ve ilçelerimizde birçok ziyaret ve toplantı gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Bu ziyaret ve toplantılarda kamu kurumlarımız ve sivil toplum kuruluşlarımızın temsilcileri ile kentin sorunlarına ve çözüm yollarına ilişkin ayrıntılı değerlendirmelerde bulunuyoruz. Muhtarlarımız, vatandaşlarımız ve esnafımızla gerçekleştirdiğimiz bu toplantılarda, mahallelerimizin sorunlarını, halkımızın talep ve beklentilerini bizzat kendilerinden dinleme fırsatı buluyoruz. Özellikle Muhtar, vatandaş ve esnaf buluşmalarının son derece faydalı olduğunu gözlemliyorum. Bu toplantılarla sahanın sıkıntılarını ilk ağızdan dinleyip sorunlara anında çözüm üretiyoruz. Bu sebeple muhtar, vatandaş ve esnaf buluşmalarını kararlılıkla sürdüreceğimi özellikle vurgulamak istiyorum.” dedi.

Mardin Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi olarak ‘cazibe merkezi’ haline getirmek istedikleri kenti, kamu ve özel sektör yatırımlarıyla daha fazla buluşturmayı amaçladıkları aktaran Vali Demirtaş, “Son dönemde devletimizin ve hükümetimizin kentimize yönelik ilgi ve desteklerinin bizleri hayli sevindirdiğini belirtmek istiyorum. Bizler de bu destek ve teşvikler doğrultusunda çalışmalarımızı gece gündüz demeden sürdürüyoruz. Mardinli hemşerilerimize en güzel hizmetleri ulaştırmak için mesai mefhumu gözetmeden çalışıyoruz.” diye konuştu.

Vali Demirtaş, sözlerine şöyle devam etti:

En başta ifade etmeliyim ki hizmet anlayışımızın temelini, ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın’ anlayışı oluşturmaktadır. Bunun altını kalın kalın çizmek istiyorum. Temel felsefemiz, yaptığımız işlerdeki temel yaklaşımımız budur. İnsanımıza hizmetin en iyisini, en güzelini, en faydalısını, en seri bir biçimde ulaştırmaktır. Biz, bunun için çalışıyoruz. Bunu yaparken de dini, dili, ırkı, milliyeti ve mensubiyetine kesinlikle bakmıyoruz. Kentimizin medeniyetlerin, milliyetlerin, dillerin, dinlerin buluşma noktası olduğunu çok iyi biliyoruz. Amacımız yüzyılların bizlere emanet ettiği mirası, bu coğrafyada sonsuza taşımaktır.

İkincisi, hem valilik hem de büyükşehir belediyesi olarak gönüllere hitap eden, hizmet üreten anlayışla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. “Gönlüne giremediğimiz, kapısını çalmadığımız, halini hatırını sormadığımız hiçbir hemşerimiz kalmasın” parolasıyla çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Amacımız, devletin kapısı olan valilik ve belediyeyi, milletin kapısına dönüştürmektir. Hedefimiz, her bir vatandaşımızı devletimizin kapısında güler yüzle karşılamak, varsa sorunlarına ivedi çözüm bulmak ve mutlu, sorunları çözülmüş bir biçimde valilik ya da belediyemizden uğurlamaktır.

Diğer yandan Mardinli hemşerilerimizin ihtiyaçları ve menfaatleri doğrultusunda hizmet üretmek ve hemşerilerimize ulaştırmak temel çalışma prensiplerimizdendir. İhtiyaç olmayan, hemşerilerimizin menfaatine hizmet etmeyen her bir yatırım, anlamsız ve ölü yatırımdır. Havaya savrulan, heba edilen kamu kaynağıdır. Hepsinin ötesinde israftır. Yönetim anlayışımız, israfı değil tasarrufu emretmektedir.

Üçüncüsü, şeffaf ve hesap verebilir olma temel şiarımızdır. Biliyoruz ki hem valilik hem de büyükşehir belediyemizin bütçesi, milletimizindir. Valiliğimizin ve büyükşehir belediyemizin kasasına giren her bir kuruşta, kundaktaki bebekten yaş almış büyüklerimize, gençlerimize, kadınlarımıza varıncaya kadar her bir hemşerimizin hakkı vardır. Dolayısıyla kamunun, devletimizin milletimize hizmet üretmek için emanet ettiği her bir kuruşu, olması gereken yere, olması gereken miktarda harcamakla mükellefiz. Ve bu harcamaları da hemşerilerimizin huzurunda açık, şeffaf bir biçimde yapıyoruz. Ve harcadığımız her bir kuruşun hesabını kıymetli hemşerilerimize veriyoruz, vermeye devam edeceğiz. Bununla birlikte belediye hizmetlerimizin kalitesini arttırırken indirimlerle de vatandaşımızı desteklemeyi sürdüreceğiz.”