Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Öğretmenevinde pişiyor, öğrenciler afiyetle yiyor

Kızıltepe Öğretmenevi ve Akşam

Kızıltepe Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu, taşımalı eğitim gören 10 bin 500 öğrenci için yemek pişiriyor. Sabahın erken saatlerinde mevsimine uygun pişirilen yemekler, öğle saatlerinde aynı sıcaklıkta öğrencilere ücretsiz sunuluyor.

400 bine yakın nüfusuyla 40 ilden daha büyük bir ilçede üç yıldızlı otel konforunda hizmet veren Kızıltepe Öğretmenevi yönetimi, başarılarıyla takdir topluyor. Bölgenin parlayan yıldızı olan Kızıltepe Öğretmenevinde 33 oda 103 yatağın yanında suit daireler de bulunuyor. Öğretmenevinde, haftanın 5 günü 1O bin 500 öğrenci için 3 çeşit yemek pişiriliyor, mevsimine uygun meyveler hazırlanıyor.

“Çok titiz davranarak en kaliteli ürünü öğrencilerimize sunuyoruz”

Kızıltepe Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Nimet Aydoğan, Öğrencilerin mevsimine ve beslenmelerine uygun yiyecekler seçtiklerini ifade ederek şunları söyledi:

“Gıda kalitesine ve hijyene önem veren kurumumuz yemeklerde kullandığı malzemeyi çok titiz bir çalışma ile temin ediyor. Öğrencilerin günlük kalori ihtiyacının yanı sıra gıda çeşitliliğini ön planda tutarak mevsime uygun et, süt ürünleri ve sebzeleri seçiyoruz. Özellikle de yemeklerin öğrencilere sıcak ulaşmasını sağlıyoruz. Uzman mutfak ekibimiz son derece modern koşullarda günün menüsüne uygun en az üç çeşit yemek ve meyve hazırlıyor. Yiyecek seçiminde ise çok titiz davranarak en kaliteli ürünü öğrencilerimize sunuyoruz.”

“Canla başla çalışıp mini bir savaş veriyoruz”

Aydoğan, “Okulların açıldığı ilk günden bugüne her gün 10 bin 500 öğrencimize 3 çeşit sıcak yemek çıkarıyoruz. Okullar açılmadan önce kıymetli Kaymakamımız Hüseyin Çam’ın taşımalı eğitimdeki yemeğin öğretmenevi tarafından çıkartılacağı belirtmesinin ardından harekete geçerek çok kısa bir zamanda 20 bin kişilik bir mutfak oluşturduk. 72 merkeze yemek ulaştırıyoruz, toplamda 32 personelimiz mevcut. Her gün saat: 03.00’te öğrencilerimizin hem kaliteli hem sağlıklı hem de dengeli beslenmeleri için canla başla çalışıp mini bir savaş veriyoruz” diye konuştu.

“Yetkililerden fiyatı biraz yukarıya çekmelerini talep ediyoruz”

Gıda fiyatlarındaki artışa dikkat çeken Aydoğan, “Bizler 6,7 liraya 3 çeşit yemek çıkartıyoruz. Gıda fiyatlarındaki artıştan sonra çok zorlanıyoruz. Büyük bir fedakârlıkla bu yemeği çıkartıyoruz, ancak yetkililerden de fiyatı biraz yukarıya çekmelerini talep ediyoruz. Öğrencilerimize, çocuklarımıza kaliteli ve hijyenik yemek pişirmeye devam edeceğiz” dedi.

“Lezzet ve kaliteyi görenler kurumumuzdan vazgeçemiyor”

Aydoğan son olarak şöyle dedi: “Öğretmeninden vatandaşımızdan ve çocuklarımıza kadar her kesimin beğenisini ve takdirini kazanan kurumumuz, gıda güvenliği anlamında gereken her türlü çalışmayı yapmaktadır. Lezzet, hijyen, hizmet ve kaliteyi bir kez görenler kurumumuzdan vazgeçemiyor ve gönül rahatlığı ile kurumumuzdan yararlanabiliyor.”