Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

HÜDA PAR Mardin İl Başkanı Çevik deprem sonrası çalışmalarını paylaştı

HÜDA PAR Mardin İl

HÜDA PAR Mardin İl Başkanı İsmail Çevik, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen deprem sonrası yaptıkları faaliyetleri aktardı.

HÜDA PAR Mardin İl Başkanı İsmail Çevik, depremin yaşandığı ilk günden beri HÜDA PAR olarak icra ettikleri faaliyetleri aktararak, kimsenin mağduriyet yaşamaması için hizmet etmeye devam edeceklerini belirtti.

Çevik, genel merkezlerinin talimatları doğrultusunda hareket ederek afetten etkilenen depremzedelere yönelik ayni ve nakdi yardımlarını bütün teşkilat üyeleriyle beraber yürüttüklerini ifade etti.

Çevik, “Asrın Felaketi olarak nitelendirilen ve 6 Şubat’ta meydana gelen deprem bizleri büyük bir hüzne ve yasa boğmuştur. Bu müsbette vefat eden kardeşlerimize Yüce Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. 6 Şubat sabahında büyük felaketle uyandığımızda genel merkezimizden aldığımız talimatla ilk andan itibaren bütün teşkilatımızla beraber neler yapılacağı hususunda yoğunlaştık. Plan ve programlarımızı yapmak için harekete geçtik. Bütün teşkilatımla beraber depremin ilk günden beri elhamdülillah sahadayız ve bu musibet tek bir fert mağdur kalıncaya kadar maddi-manevi yapabileceğimiz ne varsa bu kardeşlerimizle beraber olacağız inşallah.” şeklinde konuştu.

“Yardım noktasında elimizden gelen gayretin en fazlasını yapmaya çalışacağız”

 

HÜDA PAR Mardin İl Başkanı İsmail Çevik

Meydana gelen depremin ilk günlerinden bu yana yapılan faaliyetler hakkında bilgi veren Çevik, “Depremin ilk gününden beri yaptığımız faaliyetler doğrultusunda; depremzede kardeşlerimize ayni ve nakdi yardımlar toplayarak hem kendimiz hem de halkımız ve resmî kurumlarla irtibat halinde bütün üye ve gönüllerimizle ciddi bir bilinç oluşturduk. Toplanan yardımların teşkilattaki üyelerimizin kendi imkanları dahilinde ve Suriye’deki kardeşlerimize de yardımlar göndererek bir nebze derman olmaya çalıştık. İlk günden biz Mardin olarak özellikle Kahramanmaraş ilimizde AFAD kontrolü altında arama ve kurtarma ekiplerine destek sunarak yardım etmeye çalıştık. Ayrıca ilk etapta irtibat hattı oluşturarak 7/24 aktif bu hattın depremzede ve depremzede dışından tüm halkımıza hizmet dahilinde kullanmaya sunduk. Gücümüzü aşan durumlarda resmi kuruluşlarla irtibata geçerek yapılması gereken noktasında en fazla gayreti yapmaya çalışacağız. Bunun yanında özellikle bu musibet bütün bölgeyi etkileyen bir musibet olduğu için hemen hemen bölgemizin her tarafına cenazeler getirilerek taziyeler kuruldu.” dedi.

Çevik, “İlçe başkanlarımızla taziyeleri ziyaret ederek kardeşlerimize Yüce Allah’tan sabr-ı cemil dileklerinde bulunduk. Yine Mardin’e intikal eden depremzede kardeşlerimizi ziyaret ederek kendileri için yapabileceklerimiz noktasında irtibat numaramızı vererek kısmi olarak yapabileceğimiz yardımları yaptık. Depremin ilk gününden itibaren gerektiği yerde bütün kurum amirleri, STK’larla bu konuda elini taşın altına koyan herkese irtibatlı olmaya çalışarak fikir alış-verişlerinde bulunduk.” ifadelerini kullandı.

“Gün, birlik ve dayanışma günüdür”

Çevik, deprem bölgelerini yerinde incelemek için afet bölgelerine intikal ettiklerini belirterek, “Afeti yerinde incelemek için Mardin’den bir ekip oluşturarak Birecik, Gaziantep, Kahramanmaraş, Türkoğlu, andırın, Nurdağı buradaki hem taziyelerde hem de çadırlarda kalan depremzede vatandaşlarımız ziyaret ederek moral ve motivasyon verdik. Bütün kardeşlerimizin hizmetinde olmaya hazırız. Elhamdülillah toplumumuz güzel bir toplumdur ve bütün kesimleriyle birlikte maddi-manevi yapabileceği en iyisini yapmaya gayret içerisinde oldu. Rabbim birliğimizi daim etsin. Gün, birlik ve dayanışma günüdür. İnşallah bu felaketin altından kalkacağız.” şeklinde kaydetti.