Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mardin’de 10 bin öğrenciye bot ve mont hediye edildi  

Mardin’de hayırsever iş adamı

Mardin’de hayırsever iş adamı Orhan İlhan, çoğunluğu kırsal mahallelerdeki okullarda eğitim gören 10 bin öğrenciye, kışlık mont ve bot yardımında bulundu.

Mardin merkez ve ilçelerdeki kırsal mahalle ve köylerde yaşayan çocukların yüzünü karakış öncesi hayırsever iş insanı güldürdü. Hayırsever işadamının kış günlerinin kendisini hissettirdiği bu günlerde yaptığı yardım, ihtiyaç sahibi çocukların ve öğrencilerin içini ısıttı. Hayırsever iş insanı Orhan İlhan, çoğunluğu kırsal mahallelerdeki okullarda eğitim gören 10 bin öğrenciye, kışlık mont ve bot yardımında bulundu.

ÖNCE İSİMLER TESPİT EDİLDİ

İlhan’ın kırsal mahalle ve köylerdeki okullarda eğitim gören öğrenciler başta olmak üzere ilçedeki ihtiyaç sahibi çocuklara kışlık mont ve bot yardımında bulunmak istediğini belirtmesi üzerine çalışma başlatan milli eğitim, ihtiyaç sahibi belirlenen 10 bin çocuğun beden ve ayak numaraları da tek tek yazıldı.

Hayırsever İlhan tarafından temin edilen kışlık mont ve botlar, hazırlanan listeye göre okul idarecilerine teslim edildi. İhtiyaç sahibi öğrenciler, bu yardımla birlikte soğuk kış günlerinde okul yolunda üşümeyecek.

10 BİN ÖĞRENCİYE DAĞITIMI YAPILDI

İlhan’a teşekkür eden Vilayetler Birliği İlkokulu Müdürü Adnan Kaplan, “Mardin ilimiz ve ilçelerimizde 10 bin evladımızın kışlık giyim ihtiyaçları karşılanmış ve evlatlarımızı sevindirmişlerdir. Hayırsever işadamı Sayın Orhan İlhan’a bu anlamlı destek ve yardımlarından dolayı okulumuz adına teşekkür ederiz. Her yıl geleneksel olarak düzenli bir şekilde gerçekleştirilen ve büyük bir mutluluk şölenine dönüşen ‘Evlatlarımıza Kışlık Giyim İhtiyacı’ tahsis edilmesi noktasında büyük bir özveri ile gerçekleştirilen organizasyon bu yılda 10.000 Mardinli evladımız ile gerçekleştirildi. Mardin ve ilçelerinde yapılan bu örnek organizasyon ile çocukların bot ve mont ihtiyaçları karşılanarak kışı sıcak ve sağlıklı bir şekilde geçirmeleri için güzel bir adım atılmış oldu.” dedi.