Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Halkın yeni yıldan beklentisi: SAĞLIK, İŞ, REFAH

Mardinlilere 2022 yılından beklentilerini

Mardinlilere 2022 yılından beklentilerini sorduk. Vatandaşlar, ekonomik sıkıntısının tamamen giderilmesini, işsizliğin çözülmesi ve sağlık gibi konulara vurgu yaptı.

Gazetemizin Yazı İşleri Müdürü Mehmet Salih Keskin, vatandaşlara mikrofon uzattı ve geride bıraktığımız yıla ilişkin görüşleriyle yeni yıldan beklentilerini sordu. Vatandaşlar, geçim sıkıntısı yaşamayacakları bir yıl dilediler.

Vatandaşlardan Necmettin Çetin, “2020 ve 2021 yılları çok zor geçti. Ülkemiz açısından daha da zor bir dönem oldu. En güçlü ülkeler bile pandemide ciddi sıkıntılar yaşadı. 2022 yılında da bu durumun süreceğini düşünüyorum. İnşallah yanılırım ama durum onu gösteriyor. Salgının olmadığı, daha özgür, daha mutlu yıllar diliyorum. Kendim için de bir iş bulmak ve çalışmak istiyorum, inşallah bulurum” dedi.

Halef Oktay da “2022 yılından umutluyuz ve ülke olarak daha güzel yerlerde olacağımıza inanıyoruz. Yeni yıldan eğitim, ekonomi, ülkenin refahı anlamında daha güzel beklentilerimiz var. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kabine toplantısının ardından duyurduğu ve Türk Lirası’ndaki kuşatmayı kıran yeni ekonomi modeli Kur Korumalı TL Vadeli Mevduatının olumlu etkisinin uzun vadeli süreceğine inanıyorum. 2021 yılının bütün olumsuzluklarını geride bırakarak, hoş geldin 2022 yılı diyoruz.”

Muhammed Ay ise “Her şeyden önce bu hastalığın bitmesini istiyorum. İnşallah yeni yılda hastalık ve ekonomik kriz biter biz de rahatlarız. Kendim ve ailem için maddi ve manevi anlamda rahat geçecek bir yıl olmasını istiyorum. Bu yıl hiç kimse için iyi geçmedi. Umarım 2022 yılı güzel geçer” diye konuştu.