Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu’ndan siyasi partilere ‘Yeni Anayasa’ çağrısı

HÜDA PAR Genel Başkanı

HÜDA PAR Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Zekeriya Yapıcıoğlu, siyasi partilere yeni Anayasa çağrısında bulundu, emeklilere seyyanen zam yapılmasını önerdi.

Partisinin Mardin’in Kızıltepe ilçesindeki Özcan Yıldız Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu’nda düzenlenen 4. olağan kongresine katılan Yapıcıoğlu, burada yaptığı konuşmada, Türkiye’nin yeni dönemde en önemli gündemlerinden birinin sivil anayasa olması gerektiğini dile getirip iktidar ve muhalefetteki siyasi partilere çağrıda bulundu.

‘BU AYIP SİYASET KURUMUNA YETER!’

Yapıcıoğlu, “1980 yılında bir askeri darbe oldu, bu askeri cunta bir Anayasa sipariş etti, 1982 yılında dipçik zoruyla bu Anayasa’yı millete kabul ettirdi. Bu Anayasa’da 20 kez değişiklik yapıldı, bu anayasa maddelerinin 3’te 2’sinin fazlası değiştirildi. Ama bu Anayasa halen 1982 cunta anayasasıdır. Bu ayıp siyaset kurumuna yeter! Gelin ey siyasi partiler, gelin ey bu işle ilgili olan sivil toplum kuruluşları, gelin ey buna kafa yoran akademik çevreler ve bu konuda söz söyleme yetkisine sahip olan herkes, gelin bir araya toplanalım. Nasıl bir Anayasa yapabileceğimizi, toplumsal barışı tesis edecek ve 85 milyon vatandaşının tamamını kapsayacak bir anayasayı birlikte yapalım. Bu çağrımız devam ediyor.” dedi.

‘EMEKLİLERE SEYYANEN ZAM YAPILSIN’

Emeklilere seyyanen zam yapılmasını isteyen Yapıcıoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Emeklilere ‘yılbaşını bekleyin, yılbaşında sizleri rahatlatacağız’ demeniz yetmez. Emeklinin yılbaşına kadar bekleyecek takati kalmamıştır. Mutlaka yılbaşını beklemeden bir ara zam yapılmalı ve bizim önerimiz seyyanen her emekliye aldığı maaşına 5 bin lira bir ilave yapılmalı lazımdır.”

Yapılan konuşmaların ardından tek lise ile gidilen seçimlerde mevcut HÜDA PAR Kızıltepe İlçe Başkanı Abdullah Kavan, güven tazeledi.