Son Dakika Haberler

Protez bacağa kavuşan Suriyeli Muhammed okula başladı

Protez bacağa kavuşan Suriyeli Muhammed okula başladı
Okunma : 16 views Yorum Yap

Kesik bacağına rağmen sokakta koltuk değneğiyle koşmaya çalıştığı görüntüsüyle yürekleri sızlatan minik Muhammed, protez bacağının ardından okuluna da kavuştu.

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde gelişim geriliği nedeniyle 2 yıl önce sağ bacağı kesilen ve koltuk değneği ile hayatına devam eden 5 yaşındaki Suriyeli Muhammed Hüseyin, protez bacağa kavuşmasının ardından okula başladı.

Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Rışvan Dündar, yanındaki bir ekiple küçük Muhammed’i evinde ziyaret etti. Ziyarette Muhammed’e çeşitli oyuncaklar hediye edildi. Ailesiyle görüşülüp evine en yakın okuldaki ana sınıfına başlayan Muhammed, büyük sevinç yaşadı. Sınıf arkadaşlarıyla kaynaşan Muhammed, çeşitli etkinlikler yaparak oyunlar oynadı.

Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Rışvan Dündar, “2 yıl önce sağ bacağı kesilen ve koltuk değneği ile hayatına devam eden Muhammed’in ailesiyle görüşüp okulla tanışmasına vesile olduk. Muhammed’in heyecanına ve sevincine hepimiz ortak olduk. Eğitim camiası olarak her zaman öğrencimizin hep yanında olacağız” dedi.

Muhammed’in babası Sabri Hüseyin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Rışvan Dündar’a ve ekibe teşekkür etti.

 

Explore rare early american tattoo history through these fascinating images. رید. Fast food restaurant.