Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Nusaybin Meslek Yüksekokulu Akademik Yıla Evinde Başlıyor

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, evine dönen Nusaybin Meslek Yüksekokulu binasını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Uzun zamandır Nusaybin Meslek Yüksekokulunda öğrenim gören öğrencilerin Mardin Merkezde geçici binalarında eğitim gördüklerini hatırlatan MAÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, girişimleri sonucu Nusaybin Meslek Yüksekokulunun tekrar evine dönerek İlçe merkezinde Nusaybin  Mor Yakup Mahallesi Cumhuriyet Meydanı adresinde  bulunan geçici binasında 2021-2022 akademik yılında öğretime devam edeceğini belirtti.

27 Eylülde öğretime başlayacak olan Nusaybin MYO’nun ihtiyaç ve hazırlık durumunu yerinde inceleyen Özcoşar, yüksekokulun Nusaybin’e taşınmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek,

“Mardin’in tüm ilçelerinde akademik öğretim faaliyetlerinin yerinde yapılması desturu ile hareket ediyoruz. Biliyorsunuz ki kısa süre önce Hayırsever iş insanımızın yapımını üstlendiği “Neriman ve Celal Özel Nusaybin Meslek Yüksekokulu binasının temel atma  töreni gerçekleştirdik. 4.150 m² kapalı olmak üzere yaklaşık 4400m² kullanım alanına sahip binanın yapımının tamamlanmasının ardından Nusaybin MYO öğrencilerimiz çok daha donanımlı ve modern bir kampüs alanında öğrenim görecektir.” ifadelerini kullandı.

Ziyarete Nusaybin Meslek Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Ahmet Gemi ve Genel Sekreter Yardımcısı Tarık Demir eşlik etti.