Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

DEM’Lİ VEKİLDEN ÇİRKİN PROVOKASYON

DEM Partili Vekil Salihe Aydeniz, acılı ailelerin olduğu taziye ortamında çirkin bir provokasyona imza attı.

DEM Partili Vekil Salihe

Mardin Valisi Tuncay Akkoyun, AK Parti Mardin Milletvekili Faruk Kılıç, AK Parti İl Başkanı Vahap Alma, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral İdris Tataroğlu, İl Emniyet Müdürü Cebrail Buğday ve beraberindekiler, Mazıdağı ilçesine bağlı Yücebağ Mahallesinde yangından dolayı vefat eden vatandaşların ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Yangının olduğu ilk dakikadan itibaren Mazıdağı ilçesinde bulunan, vefat eden vatandaşların cenaze töreni ve taziyelerine katılan Mardin Valisi Tuncay Akkoyun’a vatandaşların gösterdiği ilgiyi DEM’li Milletvekilleri hazmedemedi.

Vali Akkoyun Yücebağ Mahallesinde vatandaşların taziyesine katılarak acılarına ortak olduğu sırada DEM Partisi Mardin Milletvekili Saliha Aydeniz provokasyon yapmak istedi. Vali Akkoyun ve Milletvekili Kılıç’ın sağduyulu davranması nedeniyle DEM’lilerin provokasyonu boşa çıkarken, Yücebağ Mahallesi sakinleri ve taziye sahipleri Vali Akkoyun’a sahip çıkarak DEM’lilerin provokasyonuna izin vermedi.

DEM Partisi Milletvekiline bağıran köylüler; “Burası taziye evi buranın huzurunu bozmaya hakkınız yok. Defolun gidin buradan” diyerek DEM’li Milletvekillerine tepki gösterdi. DEM’li vekil ise köylülere parmak sallayarak, ‘sen konuşma’ dedi.

Daha sonra Vali Tuncay Akkoyun’un yanına gelen köylüler ve taziye sahipleri, Vali ve Milletvekilinden özür dileyerek; “Bunlar bizim köyden değil, sadece provakasyon için buradalar. Bunları tanımıyoruz. Lütfen kusurumuza bakmayın. Bunlar bizim de huzurumuzu bozuyorlar” ifadelerinde bulundular.