Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kızıltepe’de elektrik kesintileri halkı usandırdı

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde her

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde her gün saatler süren elektrik kesintileri halkı canından bezdirdi.

Güneydoğu illerine enerji hizmeti veren Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. Mardin il Müdürlüğü, Kızıltepe, Artuklu, Derik ve Mazıdağı ilçelerinin bazı mahallelerinde Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri olmak üzere hafta boyunca sabah 09.00 ile akşam 17.00 saatleri arasında elektrik kesintileri uygulanacağı açıklandı.

Hemen hemen her hafta saatler süren kesinti, halkı usandırırken kesinti saatlerinde esnaf iş yapamaz hale geldiğini ifade ediyor.

Sıcak yaz aylarda 10 saati bulan elektrik kesintisinin ardından halk, elektrik dağıtım şirketine sitem etti.

Elektrik kesintisine yetkililerin bir türlü çözüm getirememesinden yakınarak tepki gösteren esnaf ve halk, elektrik kesintisi nedeniyle mağdur olduğunu dile getirdi.

Dicle EDAŞ, abonelere tazminat ödenmesi gerekir

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), 12 saatten uzun olan kesintilerde abonelere tazminat ödenmesi gerektiğini dile getiriyor.

Yıllık kesinti sayısı ve süresi bakımından da benzer uygulamanın söz konusu olduğunu ifade eden EPDK, “İmar alanı içindeki bir alçak gerilim abonesinin, toplamda yıllık 48 saati veya 56 defayı aşan sayıda kesintiye maruz kalması durumunda da tazminat hakkı doğar” dedi.

 

Baywin güncel giriş.