Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Özel’den harç pulu artışı iddialarına ilişkin açıklama

Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ömer Özel, yurt dışı çıkışlarda alınan harç pulu fiyatlarının artıracağı yönündeki iddialar ile ilgili bir açıklamada bulundu.

Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar

Harçların artırılması durumunda bölgenin geçim kaynaklarından biri olan günübirlik ticareti etkileyeceğini belirten Özel, şunları söyledi;

“Son günlerde sosyal medyada yurt dışına çıkış harç bedellerinde bir değişiklik olacağı yönünde duyumlar alıyoruz bu iddialar doğru mu değil mi bilmiyoruz ama Nusaybin esnaf ve Sanatkârlar Odası başkanı olarak bu konuyu dile getirmek istedim. Bu durum eğer gerçekse bu durum gerçekten vahim bir durum burada özellikle Güneydoğu’da ve Türkiye’nin farklı sınır illerinde binlerce insanımız günübirlik olarak Irak, Suriye ve İran başta olmak üzere bir sürü ülkeye hayatlarını idame edebilmeleri için günübirlik ziyaretlerde bulunuyorlar.

Bu ziyaretlerin çoğu ticari amaçlıdır şu anda 150 TL olan harç pulunun 3.000 TL çıkarılacağı konuşuluyor bu gerçekten yanlış bir karar olduğunu düşünüyoruz. Burada binlerce insanımız bölgemizde fabrika ve iş imkanı çok olmamasından dolayı Irak’a gitmek zorunda kalıyorlar onun için inşallah bu iddialar doğru değildir. Bu iddialar doğru ise Sayın maliye bakanımıza ve Sayın Cumhurbaşkanımıza buradan çağrı yapmak istiyoruz. Buradaki insanlar verdiğiniz bu kararla gerçekten mağdur olacak sizlerin de bu insanların mağdur olmasını içinize vermeyeceğini çok iyi biliyoruz bu konuyu tekrar gözden geçirerek vatandaşlarımızın özellikle Nusaybin bir halkının mağdur olmasını istemiyoruz burada binlerce gencimiz işsiz kalır işsiz kalmaması için de bu konuya şimdiden el atılmasını istiyoruz tekrardan sesimizi buradan tüm Türkiye’ye duyuruyoruz çağrımıza kulak aşılacağına inancımız tamdır.”