Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mardin’de genç zihinler ödüllendirildi

Mardin’deki okullarda yürütülen ve 8. kez organize edilen ‘Bir Bilenle Bilge Nesil’ projesi kapsamındaki kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilerin ödülleri, düzenlenen törenle verildi.

Mardin’deki okullarda yürütülen ve

Eğitim Bir-Sen Mardin İl Başkanlığı öncülüğünde, Genç Memur-Sen’in hayata geçirdiği “Bir Bilenle Bilge Nesil” projesinin ödül töreni programı düzenlendi. Proje kapsamında, liseler arası kompozisyon yarışması düzenlenmişti.

Mardin 75. Yıl Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda yapılan ödül törenine Memur-Sen ve Eğitim Bir Sen Mardin İl Başkanı Abdulselam Demir, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, şube müdürleri, projeye dâhil olan danışman öğretmenler, öğrenciler ve aileleri katıldı. Çok sayıda davetlinin de katıldığı ödül töreninde, birinci olan kompozisyonlar genç yazarları tarafından okundu.

Törende konuşan Eğitim Bir-Sen İl Başkanı Demir, projenin önemine dikkat çekerek, şunları söyledi: “Medeniyet değerlerimizde, inanç sistemimizde ve de tarihimizde dünyayı değiştirecek bilgeliğin kodları duruyor. Asrısaadet yaşanmış bir örnek olarak ihya edilmeyi bekliyor. Selahaddinler, Ömer Bin Abdulazizler, Nureddin Zengiler, Osmanlılar, Endülüsler yapabileceklerimizin ufkunu işaret ediyor. Bu projede, öğretmenlerimizin gençlerin zihinlerine attığı tohumlar genetiği değiştirilmiş ebter tohumlar değil, halis muhlis Anadolu’nun Ata tohumlarıdır. Ben bugün burada, bu muazzam tabloda tohumlarımızın bittiğini, ormanımızın gürleştiğini görüyorum.  Ben burada ülkenin akademik birikimini, Türkiye’nin entelektüel geleceğini görüyorum. Ben burada heybetini inancından, gücünü medeniyet birikiminden alan bilge bir nesli görüyorum.”

Konuşmaların ardından ise proje kapsamında dereceye giren genç yazarlara ödüller takdim edildi. 4 kategoride yapılan yarışmada birincilere 4 bin, ikincilere 3 bin, üçüncülere 2 bin ve dördüncülere biner lira ödül verildi.