Son Dakika Haberler

Mardinli öğrencilerden depremzedeler yararına kermes

Mardinli öğrencilerden depremzedeler yararına kermes
Okunma : 137 views Yorum Yap

Mardin’de, Kızıltepe Furkan Doğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri okul bahçesinde geliri depremzedelere gönderilmek üzere kermes açtı.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden etkilenen vatandaşlar için ‘Türkiye Tek Yürek’ olmaya devam ediyor. Depremin ilk gününden itibaren çeşitli yardım çalışmalarının yürütüldüğü Mardin’de, öğrenciler de ellerinden geleni yapmaya çalışıyor.

Kızıltepe Furkan Doğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, okul bahçesinde geliri depremzedelere gönderilmek üzere kermes açtı. Her öğrenci evinde kendi yaptığı ya da annesine yaptırdığı yiyecekleri öğretmenler ve velilerin beğenisine sundu. Yiyecekler kısa sürede tükenirken, kermesten elde edilen gelir AFAD’ın hesabına yatırılacak.

‘ÖĞRENCİLERİMİZLE NE KADAR ÖVÜNSEK AZDIR’

Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet ve yaralılara acil şifalar dileyen Okul Müdürü Nurullah Çelik, kermese destek verenlere teşekkür etti. Çelik, “Kermesin düzenlenmesi talebi öğrencilerimizden geldi, yani tamamen onların duyarlılığı. Biz sadece onlar için bir organizasyon yaptık. Bu yüzden öğrencilerimize bu duyarlılıkları için çok teşekkür ediyoruz, onlarla ne kadar övünsek azdır. İyi ki varlar.” diye konuştu.

‘BİR FARKINDALIK PROJESİ OLARAK KERMES DÜZENLEDİK’

Öğrenciler de depremzedeler kermes düzenlediklerini, bu yüzden çok mutlu olduklarını söylediler. Öğrencilerden Betül Aydin, “Bizde depremzedelerimiz için okulumuzun adına bir farkındalık projesi olarak kermes düzenledik. Kermesten elde edeceğimizi geliri depremzedelere bağışlayacağız. Herkes evden bir şeyler yapıp, getirdi. Kimisi bakliyat, kimisi börek- çörek, kimisi tatlı getirdi. Hepsini burada sattık ve toplanan paralar depremzedelere ramazan yardımı olarak gidecek.” dedi.

Solospring hos skydive viborg. Goedkope last minute albufeira sunweb – de beste deals voor jou. 7 day tanzania lodge safari.