Son Dakika Haberler

Kızıltepe’de 19 Mayıs kutlaması

Kızıltepe’de 19 Mayıs kutlaması
Okunma : 88 views Yorum Yap

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı düzenlenen törenle coşkuyla kutlandı.

Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başlayan tören, Kızıltepe Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’ne bağlı Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen program ile devam etti. Programa Kaymakam/Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, Eşi Dilek Çam, Kaymakam Refiki Can Alperen Taşavlı, Kamu Kurum Müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Program saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayıp öğrencilerin şiir ve çeşitli gösterileri ile sürdü. Ali Rıza Alparslan Anadolu Lisesi öğrencilerinden Emine Aydoğan ‘Atatürk Kurtuluş Savaşında’ adlı şiiri ile Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencilerinden Kevser Yıldız ‘Şu Sonsuz Koşu’ adlı şiiri dinleyenleri duygulandırdı.

Ardından Kızıltepe Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünün Wushu Gösterisi, Mezopotamya Ortaokulu Öğretmeni Mehmet Şah Çelik ile ekibinin Jimnastik ve Judo gösterileri, Cumhuriyet Anadolu Lisesi Zeybek gösterisi ve Halkoyunları gösterisi kutlamaya katılanlardan büyük alkış aldı.

Kızıltepe Gençlik Merkezi görsel sanatlar ve robotik kodlama sergisi de çokça beğeni aldı. Büyük bir coşkuyla kutlanan program Kızıltepe Spor Lisesi’nin kapanış gösterisi ile sona erdi.

Why joy therapy is the new wellness trend you need to try. Tui valencia last minute de beste deals van het moment last minute deals. Last minute hotel deals.