Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mardin’de depremzede çocuklar spor turnuvaları ödül töreni yapıldı

Depremden etkilenen illerden Mardin’e

Depremden etkilenen illerden Mardin’e gelen ailelerin çocukları kendileri için düzenlenen spor turnuvalarıyla moral buluyor.

Çocuklar Hem Eğleniyor Hem de Deprem Duygularının İzini Siliyor
Mardin Artuklu Üniversitesi, Mardin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Mardin AFAD ve işbirliğinde gerçekleştirilen spor oyunları turnuvalarında çocuklar hem eğleniyor hem de yaşadıkları olumsuz duyguların izlerini siliyor.
Gönüllü Üniversite Öğrencilerinin koordinasyonunda gerçekleştirilen turnuvalara 6-18 yaş arası bütün çocuklar katılıyor.


Futbol, Voleybol ve Masa Tenisi alanlarında düzenlenen ve iki hafta süreyle devam eden spor turnuvaları sonunda Üniversite kampüsünde bulunan KYK Kasımiye Öğrenci Yurdunda ödül töreni yapıldı.
Ödül törenine Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, Mardin Gençlik ve Spor İl Müdürü Beytullah Birlik, misafir aileler ve çocuklar katıldı.

Şampiyonlar Ödüllerini Rektörün ve Gençlik Spor Müdürünün Elinden Aldı
Düzenlenen oyunlarda şampiyon olan takım ve oyuncu çocuklar şampiyonluk ödüllerini Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar ve Mardin Gençlik ve Spor İl Müdürü Beytullah Birlik’in elinden aldılar.
Bölgemizde yaşanan depremin ilk anından itibaren yerleşkelerini vatandaşlara açan ve depremin yaşandığı illere destek çalışmalarını başlattıklarını belirten Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, deprem nedeniyle yaşanan göç sonrası da depremin yaralarını sarmak için bütün imkanları ve insan kaynaklarıyla çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini kaydetti.

Özcoşar: Çocukların Yüzündeki Işıltı Büyükler İçin Yaşam Sevinci Olacak
Çocukların gözündeki ışıltının büyükler için yaşam sevinci olduğunu belirten Özcoşar, çocukların yüzündeki küçük tebessümlerin büyük mutlulukları getireceğini anlattı.

Depremzede Çocuklardan Anlamlı Teşekkür
Deprem mağduru çocuklara yönelik Spor Oyunları Turnuvalarının ödül töreninde Mardin’de misafir kalan çocuklar, imzalarını atıp Mardin Artuklu Üniversitesine teşekkürlerini yazdıkları tişörtü Rektör Özcoşar’a hediye ettiler.

Bölgemizde yaşanan deprem sonrası bölgeden Mardin’e ailelerin ve çocukların gelmeye başladığı günden itibaren ailelere ve çocuklara yönelik etkinliklerine başladıklarını söyleyen Mardin Gençlik ve Spor İl Müdürü Beytullah Birlik, çocuklar güldüğünde yeniden bütün dünyanın güleceğini sözlerine ekledi.

Ödül töreninin sonunda Rektör Özcoşar tarafından bütün çocuklara hediye verildi. Program çiğ köfte ikramıyla sona erdi.