Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mardin Umut Kervanından 9 bin 922 aileye 1 milyon 139 bin TL yardım

Yıl boyu yetim ve

Yıl boyu yetim ve muhtaçlara umut olmaya çalışan Mardin Umut Kervanı, 2021 yılında gerçekleştirdiği insani yardım faaliyetlerini kamuoyuyla paylaştı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Mardin Umut Kervanı Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Akman, “Mardin Umut Kervanı olarak 2021 yılı boyunca gerçekleştirdiğimiz insani yardım raporunu kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz” diyerek sözlerine başladı.

Akman, sözlerine şöyle devam etti: “Mardin Umut Kervanı olarak 9 bin 922 kişi veya aileye toplamda 1 Milyon 139 Bin TL’yi aşkın insani yardımda bulunduk. Bu çalışmanın emektarları şüphesiz Mardin Umut Kervanı merkezi başta olmak üzere Kabala, Ortaköy, Yeşilli, Mazıdağı, Dargeçit ve Nusaybin temsilcilikleridir. Bu çalışmalardan dolayı onlara teşekkür ediyorum. Evet, 2021 yılı Mardin Umut Kervanı için bereketli bir yıl oldu. Ne yaptık diye dönüp baktığımızda hamd olsun ki dolu dolu bir yılı arkada bırakmışız. Çalışmalarımızı yurt içi ve yurt dışı şeklinde ayırdığımızda yurt içinde Bin 166 Aileye 201 Bin 150 TL değerinde gıda yardımında bulunduk. 2 Bin 367 Aileye 258 Bin 800 TL değerinde giyim yardımında bulunduk. 155 aileye 73 Bin 255 TL nakdi yardımda bulunduk. 840 aileye 67 Bin TL değerinde Kırmızı Et yardımında bulunduk. 98 Aileye 20 Bin TL değerinde Ev ve mutfak eşyası yardımında bulunduk. 264 aileye 52 Bin TL değerinde yardım kartı yardımında bulunduk. 417 aileye 62 Bin TL değerinde bot ve mont yardımında bulunduk. 434 kişiye 22 Bin TL değerinde ayakkabı yardımında bulunduk. 1897 aileye 33 Bin TL değerinde ekmek yardımında bulunduk. 57 aileye 8 Bin 700 TL değerinde battaniye-halı yardımında bulunduk. Toplamda yurt içi çalışmaları çerçevesinde 800 Bin TL değerinde insani yardım imza attık.”

Akman, yurt içi çalışmalarını paylaştıktan sonra yurt dışı çalışmalarıyla ilgili sözlerine şöyle devam etti:

“Yurt içi çalışmalarımız yanında bir de insani yardım faaliyetlerimizin yurt dışı ayağı var. Bu çerçevede Umut Kervanı İnsani Yardım Vakfı aracılığıyla şu çalışmaları gerçekleştirdik. 200 aileye 3 Bin TL değerinde ekmek yardımında bulunduk. Bin 600 kişiye sıcak yemek olarak 37 Bin TL değerinde Mevlit Yemeği verdik. Filistin’deki yetimler yararına 14 Bin TL değerinde Filistin’de 52 zeytin fidanının dikilmesine vesile olduk. Yine Filistin’e 30 Bin 681 TL nakdi yardımda bulunduk. Bir yudum temiz suya muhtaç coğrafyalarda 106 Bin 160 TL değerinde 18 su kuyusunun açılmasına vesile olduk. 400 kişiye 12 Bin TL Değerinde Kur’an-ı Kerim hediye edildi. 120 Bin TL değerindeki 147 kurban vekâlet usulüyle kesildikten sonra etleri muhtaçlara dağıtıldı. Yurt dışı çalışmaları çerçevesinde toplamda 337 Bin TL değerinde insani yardıma imza attık.”

Akman, hayırseverlere, üye ve gönüllülere teşekkür ederek, “Tabi tüm bu çalışmaları hayırseverlerimizin bağışları ile üye ve gönüllülerimizin sahada koşturması neticesinde meydan gelmiş. Dolayısıyla bu vesileyle bu çalışmaya katkı sunan hayırseverlerimizden Rabbim razı olsun. Sahada bu işin mutfağında koşturan, yorulan, terleyen üye ve gönüllülerimizden razı olsun. Allah’a emanetsiniz.” dedi.

 

Kavbet güncel giriş.