Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mardin’in ilk kitap fuarı sona erdi

Mardin’e kazandırılan fuar alanında düzenlenen 1. Kitap Fuarı, sona erdi. 10 gün süren fuar, on binlerce kişi tarafından ziyaret edildi. Vatandaşlar, 70 yayınevinin standında yer alan 200 bin kitabı inceleme, okuma ve satın alma fırsatı buldu.

Valilik ve Büyükşehir Belediyesi tarafından, dinlerin ve dillerin asırlardır bir arada hoşgörü içerisinde yaşadığı Mezopotamya’nın incisi, taşların ilmek ilmek işlendiği, dar sokakların geçmişi geleceğe fısıldadığı, kültür, sanat ve gastronomi şehri Mardin’de, ilk defa kitap fuarı düzenlendi.

Artuklu Fuar Alanı’nda düzenlenen açılışın ardından geniş yankı uyandıran Mardin 1. Kitap Fuarı, 09.00-20.00 saatleri arasında 10 gün boyunca ziyaretçilerine açık kaldı. Çocuk, öğrenci, genç ve yaşlı olmak üzere on binlerce kişi 70 yayınevinin standında yer alan 200 bin kitabı inceleme, okuma ve satın alma fırsatı buldu.

Vatandaşlar, alanında tanınmış yazar, şair, TV sunucusu, psikolog, toplum bilimci ve gazetecilerin yer aldığı onlarca şahsiyet ile söyleşi ve imza günü dolayısıyla bir araya gelme fırsatı yakaladı. Kimi vatandaşlar ise sevdiği şahsiyetlerle fotoğraf çektirme imkânı buldu. Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan günlük 47 kişiye 47 kitap kampanyasına 10 gün içerisinde yaklaşık 15 bin kişi tarafından başvuru yapıldı.

Fuara ilişkin değerlendirmelerde Yazar Zekeriya Efiloğlu, Mardin’in kadim bir şehir olduğunu ve her sokağının tarih koktuğunu dile getirerek, Mardin kitap fuarına katıldığı için mutlu olduklarını söyledi.

DİĞER GALERİLER

TÜMÜ

DİĞER GALERİLER

FOTO GALERİ ANA SAYFA'YA GİT