Son Dakika Haberler

DEDAŞ, Mardin’i moloz yığınına çevirdi

DEDAŞ, Mardin’i moloz yığınına çevirdi
Okunma : 32 views Yorum Yap

DEDAŞ tarafından kazıldıktan sonra tam kapatılmayan yollar sayesinde Mardin tam bir moloz yığınına döndü. Cadde ve sokakların molozlarla dolduğu yollarda sürücüler ve vatandaşlar zor anlar yaşadı.

Mardin’de yaz boyunca şehir merkezinde kazı yapmayan ve kışın gelişi ile birlikte kazı çalışmalarına başlayan DEDAŞ’ın kazdığı yollardan çıkan molozlar sağanak yağışlarla birlikte adeta şehri istila etti.

Mardin’de Artuklu’da iki günden beri etkili olan sağanak sele neden olurken, yayalar ve araç sürücüleri zor anlar yaşadı, yollarda DEDAŞ’ın kazısından kaynaklı çökmeler oluştu.

Bazı araçların çamura saplandığı yollarda birçok ev ve işyerini molozların mazgalla kapatmasından dolayı sular bastı.

DEDAŞ çalışması için kazılan Yenişehir, Yenikapı, Yeniyol, Cumhuriyet, Saraçoğlu ve Ensar mahallerinde yollar suyla dolduğu yağış nedeniyle sel sularıyla gelen çamur ve molozlar trafiği olumsuz etkilerken, birçok ev ver işyeri sular altında kaldı.

DEDAŞ’a tepki gösteren vatandaşlardan Yılmaz Demir, “Bütün yıl beklediler tam kışa girdik bütün yollarımız kazıp patates tarlasına çevirdiler. Üstüne yağmur da yağınca yolların halini görüyorsunuz. Bu mahalleler adeta moloz yığınlarına döndü. Her yerde parke taşları ve çamur. Bu nasıl bir vurdum duymazlıktır. Sadece Ensar mahallesinde 12 kişinin evini bu DEDAŞ’ın yanlışı yüzünden sular bastı. Şimdi ziyanımızı kim karşılayacak?” diyerek tepki gösterdi.

Mahalle muhtarları da kazılan yolların zamanında doldurularak asfaltlanması için yetkililere başvurduklarını ancak bir çözüm bulamadıklarını belirterek DEDAŞ’a tepki gösterdiler.

Kuzey amerika ülkesi meksika’yı alt üst eden ovidio guzman lopez’in abd’ye teslim süreci tamamlandı. Вот несколько примеров крауд ссылок. ۸۶ درصد پول چایکاران پرداخت شد مجله خبری کشاورزی.