Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kızıltepe halkı Başhekim Kayan’ın görevine devam etmesini istiyor

Mardin’in Kızıltepe ilçesindeki vatandaşlar,

Mardin’in Kızıltepe ilçesindeki vatandaşlar, geçtiğimiz hafta itibariyle sözleşmesi sona eren ve daha uzatılmayan Kızıltepe Devlet Hastanesi Başhekimi Kardiyoloji Uzmanı Dr. Fethullah Kayan’ın, sözleşmesinin uzatılmasını istiyor.

Kızıltepe’de görev yaptığı süre içinde vatandaşın daha iyi sağlık hizmeti vermesi için caba sarf ederek değişiklik ve yeniliklere giden Kızıltepe Devlet Hastanesi Başhekimi Kardiyoloji Uzmanı Dr. Fethullah Kayan’ın görev süresi doldu.

Hastane içindeki işleyişten memnuniyetini ifade eden birçok kesimden vatandaş, sözleşmesi sona eren Kayan’ın sözleşmesinin uzatılması için sosyal medyadan Sağlık Bakanlığına, Mardin Milletvekillerine ve İl Sağlık Müdürlüğüne destek çağrıları yapıyor.

Yetkililere seslenen vatandaşlar, Dr. Kayan’ın görevini başarılı bir şekilde yürüttüğü ve her kesimden vatandaşın sevgisini kazandığını belirtildi.

Çetin Çetiner ismindeki vatandaş “Hem tıbbi hem yöneticilik hem de insani açıdan takdir edilmesi gereken bir insan. Memleketimizin böyle değerlere sahip çıkması gerektiğini düşünüyorum.” dedi.

Mehmet Ali Demirkaya ismindeki vatandaş da “Yapılan bu yanlışlık halka yapılmıştır. Sebep olanları Allah’a havale ediyoruz.” diye konuştu.

Sosyal medya hesabı üzerinden Baştabip Kayan’a destek kampanyası başlatan Metin Kayan çağrısında:

“Kızıltepe Devlet Hastanesi’nde başhekim görevini yürüten kardiyoloji uzmanı Dr Fethullah Kayan’ın başhekimlik sözleşmesi bu hafta itibariyle sona erdi. Kendisi yıllardır devlet hastanesinde bir düzen oturtmuş disiplini ve dürüstlüğü ile Kızıltepe’de tüm kesimin sevgisini kazanmış bir yönetici olmuştur. İstendiği zaman ulaşılabilir durumda olan Dr. Fethullah Kayan hem yönetici hem de doktor kimliği ile Kızıltepe halkına görev bilinci ve liyakat sahibi bir insanın nasıl görev yapılabileceğinin en büyük örneğidir. Hal böyle iken halkı için daha büyük projelerde imza atma aşamasında olan bir yöneticinin tecrübesinden faydalanmak ve destek olunması gerekirken, sözleşmesini yenilemek gerekir. Dr. Fethullah Kayan’ın başhekimlik görevini devam etmesi için ikna edilmesi birçok vatandaşın talebidir.” ifadelerini kullandı.

Veysi Altun ismindeki vatandaş da şu şekilde tepkisini gösterdi: “Yav bu memlekete dürüst olanın asla yeri yok. Çünkü hiç bir partiye bağlı olmadığı ve kendi şerefiyle yaşayan bir yüreği, güzel bir insan olduğu için yeri yoktur.”