Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kızıltepe Kaymakamı Çam “Eren” filmini öğrencilerle birlikte izledi

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, liseli öğrenciler ile birlikte “Kesişme; İyi ki Varsın Eren” filmini izledi.

Kızıltepe Kaymakamlığı, Kızıltepe Belediye Başkanlığı, İlçe Mili Eğitim Müdürlüğü ve Movapark Cinemaximum işletmesi arasında imzalanan protokol ile öğrenciler ‘Kesişme; İyi ki Varsın Eren’ filmi ile buluştu.

Öğrenciler, filmi Kaymakam/Belediye Başkan V. Hüseyin Çam, Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bilen, AK Parti İlçe Başkanı Bülent Şahin ve Kızıltepe Belediyesi Başkan Yardımcıları Mehmet Kalkan ile Aydın Mavidemir ile izledi.

Trabzon Maçka’da 11 Ağustos 2017’de, teröristlerce şehit edilen Eren Bülbül ve Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik’in kahramanlık öyküsünün anlatıldığı filmde duygusal anlar yaşandı. İzleyenleri derinden etkileyen filmde öğrenciler ‘Bizde Erenler Bitmez’ pankartı açarak, vatan ve millet sevgisine vurgu yaptı.

Filmi çok beğendiklerini aktaran öğrenciler filmi izlemelerine vesile olan ve aynı zamanda onlarla birlikte filmi izleyen Çam’a ve emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

“BİR EREN ŞEHİT OLUR BİN EREN DOĞAR”

“Kendisi küçük, yüreği kocaman Eren Bülbül ve kahraman Mehmetçiğimiz Ferhat Gedik’in vatan ve millet sevgisi hepimizi duygulandırdı” diyen Çam, filmi gençlerle buluşturmanın mutluluğunu yaşadığını belirtti.

Çam: “Film gençlerimize örnek olması ve milli değerlere sahip çıkması açısından çok önemli… Vatan ve millet sevgisini en iyi şekilde gösteren bu film vesilesiyle de tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.  Ülkemizde nice kahramanlıklar gösteren Erenler var. Bayrak, vatan ve millet aşkı oldukça yüreklerimizde, ‘Bir Eren Şehit Olur Bin Eren Doğar’ bu topraklarda. Erenlerimiz olduğu müddetçe ülkemizi bölmek isteyenler hiçbir zaman amaçlarına ulaşamayacaklardır. Erenlerimiz ile birlikte ülkemiz payidar kalacaktır.” dedi.

FİLMİ 3 BİN LİSE ÖĞRENCİSİ İZLEYECEK

Kızıltepe’de 3 bin lise son sınıf öğrencisinin faydalanacağı  “Kesişme; İyi ki Varsın Eren” filmini günde 400 öğrenci 4 ayrı salonda izleyecek ve öğrencilere sinema salonunda Mısır ikramı yapılacak.