Son Dakika Haberler

Nusaybin Doğalgaz borusunda ilk kaynak yapıldı

Nusaybin Doğalgaz borusunda ilk kaynak yapıldı
Okunma : 25 views Yorum Yap

Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı, ilçeye çekilecek doğalgaz hattının ilk kaynak çalışması yapılarak birleştirilen boruların kazı çalışmalarında incelemelerde bulundu.

Nusaybin’e verilecek doğalgaz hattı için ilçeye bağlı kırsal Bahçebaşı Mahallesi’nde çalışmalar başladı.

Akmercan Doğalgaz firması tarafından yapılan çalışmalarda doğalgaz hattını ilçeye taşıyacak boru hattında ilk kaynak yapıldı.

Yapılan programa katılan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Latif Özel, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahsum Özmen, Akmercan Mardin Doğalgaz Bölge Müdür Yardımcısı Murat Kurt, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Yardımcısı Beşir Aydın, Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Başkanı Zeynel Tunçalan, Akmercan Doğalgaz firması Kızıltepe Sorumlusu Mehmet İhsan Elçioğlu ve Yatırımlar Şefi Ali Güzcan boru hattındaki ilk kaynağı birlikte yaptı.

Burada açıklamalarda bulunan Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı, Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş öncülüğünde ilçelerimizdeki alt yapı ve üst yapılardan tutunda doğalgaza kadar vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçlarının çözüme kavuşturulduğunu söyledi.

Nusaybin’in yıllardır özlemini çektiği doğalgaza kavuşmanın mutluluğu ve heyecanını yaşadıklarını belirten Kayabaşı, doğalgazın Nusaybinlilere hayırlı olması temennilerinde bulundu.

Helikoptertur over københavn med copenhagen helicopter. Tui gran canaria – goedkope vakanties. Tour takers safari ltd.