Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kursiyerler yıl boyunca yaptıkları eserleri sergiledi

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde düzenlenen

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde düzenlenen Hayat Boyu Öğrenme Şenliği’nde kursiyerler yıl boyunca yaptıkları eserleri ziyaretçilerin beğenisine sundu.

Kızıltepe Halk Eğitim Merkezi, Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinlikleri çerçevesinde kursiyerlerin yaptığı tüm çalışmaları Halı Caddesi’nde sergiledi.

Şenlik havasında geçen etkinliğe; Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, Eğitim Müfettişleri Başkanı Süleyman Akın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Gümüş, AK Parti İlçe Başkanı Bülent Şahin, Memur Sen İl Başkanı Abdulselam Demir ve kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Kızıltepe Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mehmet Büyük, “Kurumumuz bünyesinde geçen sene 36 binden fazla kursiyere ulaştık. Bu sene de on binlerce insanımızı kurslarımızda eğitip sertifika verdik. Bugün yaptığımız etkinlikle de tüm Kızıltepe’ye ulaşmayı planlıyoruz.” dedi.

Giyim, el sanatları halıcılık aşçılık arıcılık sedef, gümüş telkâri ve daha birçok kursta yıl boyunca üretilen ürünlerin sergilendiği şenlikte, aşçılık kursunda yapılan yemekler vatandaşlara ikram edildi.

Ayrıca bahçecilik kursunda üretilen çiçeklerden yapılan dondurmalar çocuklara ve vatandaşlara ikram edildi.

Müzik eşliğinde eğlenen katılımcılar Halk oyunları ekibinin halayları ile şenliği bitirdi.