Son Dakika Haberler

Tıp Fakültesi için ilk kepçe vuruldu

Tıp Fakültesi için ilk kepçe vuruldu
Okunma : 68 views Yorum Yap

Mardin Artuklu Üniversitesi’nde Tıp Fakültesi yapımında yeni bir sürecin başlangıcı olan Tıp Fakültesi binasının yapılacağı alanda ilk kazı  çalışması başladı.

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar ve ilgili yetkililer tarafından yapılan alan incelemelerinin ardından Hayırsever Nezir Sürücü’nün de katılımıyla iş makineleriyle ilk kazı çalışması yapıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Mardin Artuklu Üniversitesi bünyesinde Tıp Fakültesi kurulma kararı verilmiş ve  1 Mayıs 2021 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanarak resmi olarak onaylanmıştı.

Mardin Artuklu Üniversitesi’nde Tıp Fakültesinin kurulması için o dönem sürdürülen yoğun çalışmalar sonunda verilen bu karar Mardin’de büyük bir sevince neden olmuştu.

Rektör Özcoşar: Mardin’e ve bölgemize önemli katkılar sağlayacak

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, Temel Tıp Bilimleri Binası temeli için başlayan ilk kazıyla Mardin’in heyecanla beklediği Tıp Fakültesinde yeni bir döneme girildiğini belirtti.

Tıp Fakültesinin Mardin Artuklu Üniversitesi kampüsüne çok yakışacağını ifade eden Özcoşar, Tıp Fakültesinin sağlık alanında Mardin’e ve bölgeye önemli katkılar sağlayacağının altını çizdi.

22 bin metrekare toplam inşaat alanı, 3 bin 600 metrekare oturum alanı ve 58 bin metrakare peyzaj alanıyla devasa bir kompleks olacak olan Tıp Fakültesinin sevincini yaşadıklarını belirtti.

Hayırsever iş insanı Nezir Sürücü’ye teşekkür

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, Tıp Fakültesinin yapımını üstlenen Hayırsever İş İnsanı Nezir Sürücü’ye Artuklu Üniversitesi ve Mardin adına çok teşekkür etti.

Elektronika led aydınlatma İnşaat İşleri kalebodur ve seramik uygulama. Hvad er prøv klippeklatring & rappelling i sydsverige, höganäs ?. Goedkope last minute albufeira sunweb – de beste deals voor jou.