Son Dakika Haberler

Tapuda yeni dönem!

Tapuda yeni dönem!
Okunma : 196 views Yorum Yap

Tapuda yeni bir dönem başlıyor. Artık gayrimenkul satışı ve taşınmaz satış sözleşmeleri, noterler aracılığıyla gerçekleştirilebilecek.

Ev alım-satımıyla ilgilenen vatandaşları ilgilendiren önemli bir değişiklik yaşandı. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’un açıklamasına göre, kira artışlarında üst sınır yüzde 25 olarak belirlendi ve bu düzenleme 2 Temmuz 2024 tarihine kadar geçerli olacak. Ayrıca, taşınmaz satış sözleşmelerinin noterlerde yapılmasına yönelik uygulama da başlatıldı.

Tunç, bu yeni uygulamanın tapu müdürlüklerindeki yoğunluğu azaltarak vatandaşların işlemlerini daha hızlı tamamlamasını sağlayacağını belirtti.

Artık gayrimenkul satışı ve taşınmaz satış sözleşmeleri, noterler aracılığıyla gerçekleştirilebilecek.

Bu düzenleme sayesinde hafta sonları da dahil olmak üzere daha esnek bir şekilde ev alım-satımı yapılabileceği vurgulandı.

Bu yeni düzenlemeye ilişkin olarak noter ücretleri de belirlendi. Taşınmaz satış sözleşmesi için alınacak ücret, satış değerinin binde 1’i olacak şekilde belirlendi ve en düşük 500 lira, en yüksek 4 bin lira olacak.

 

 

Kuzey amerika ülkesi meksika’yı alt üst eden ovidio guzman lopez’in abd’ye teslim süreci tamamlandı. — стоимость ссылки начинается от 42 грн. مجله خبری کشاورزی.