Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kızıltepe’yi bütünüyle sahiplenen kaymakam: HÜSEYİN ÇAM

Bir kaymakam düşünün; Daima

Bir kaymakam düşünün;

Daima halkın arasında, halkla iç içe, halktan biri.

Bir kaymakam düşünün ki;

Halkın sesine kulak verip sorunlarına çözüm üretiyor…

Bir kaymakam düşünün;

Her insanın yaşadığı soruna çok yakından duyarlı…

Bir kaymakam düşünün ki;

Ayrım yapmadan bütün vatandaşları kucaklıyor…

Bu sayımızda yer verdiğimiz “Biyografi Haber” köşesine, takdir toplayan çalışmalarıyla ilçe halkının gönlünü fetheden Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam’ı aldık.

Belediye başkan vekili olarak görevlendirilmesinin ardından 50’ye yakın projeyi hayata geçiren Çam, bir yandan belediyenin borcunu öderken bir yandan da belediyede çalışan işçilerin maaşını artırdı.

Planlı ve gelişmiş şehir oluşturma hedefiyle yılların biriken sorunlarına çözüm üretmeye çalışan Çam, ilçeyi hak ettiği hizmetlere kavuşturmak için gece gündüz çalışıyor.

Alt yapısı biten yollarda asfaltlama çalışmaları sürerken kaldırımlar da yenileniyor. Sadece şehir merkezinde değil kırsal mahallelerin sorunlarına da eğilen Çam, belirlenen program dahilinde kırsal mahallelerde alt ve üst yapı çalışmaları yürütülüyor.

Yaklaşık 350 bin nüfusuyla 40’tan fazla ilden daha büyük bir ilçeye hizmet veren Çam, çalışma azmi ve samimiyeti ile ilçe halkının sevgi ve saygısını kazanmış durumda.

Vatandaşların yaşam kalitesini yükselterek, insan odaklı, katılımcı, yenilikçi bir yönetim anlayışıyla adaletli, verimli ve etkin şekilde hizmet sunmak amacını taşıyan Kaymakam Çam, çocuk parklarından sosyal yaşam alanlarına, alt ve üst yapı yatırımlarından kültür ve sanat faaliyetlerine kadar pek çok hizmeti hayata geçirdi.

İlçenin en işlek noktasında yer alan Kilise Caddesi’nde yaptıkları düzenlemeden sonra Türkiye’nin en büyük halı motifli caddesini vatandaşların hizmetine sundu.

Yeni Kızıltepe Spor Voleybol takımına verdiği destekten sonra şampiyonluk kupasını kaldırıp AXA Sigorta Efeler Ligi’ne yükselmişti.

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Çam, altyapıdan üst yapıya, spordan kültürel değerlere varana kadar birçok alanda Kızıltepe’mize hizmet etmeye devam ediyor.

Yılın Kaymakamı seçilen Hüseyin Çam kimdir?

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, 1984 yılında Çorum’un Bayat ilçesinde dünyaya geldi.

İlköğretimini Bayat’ta, ortaöğretimini ise Çorum Atatürk Lisesi’nde tamamladı.

2003 yılında kazandığı Uludağ Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü’nü 3,5 yılda bitirerek üstün başarı ile mezun oldu.

Kaymakamlık mesleğine 2008 yılında Adıyaman Kaymakam Adayı olarak başladı. 2010-2011 yılları arasında ABD’de University Of Soulth Carolina’da ‘Public Manegemant And Leadership’ programını bitirerek 96. Dönem Kaymakamlık Kursunu üstün başarı ile tamamladı.

Niğde’nin Ulukışla ilçesinde Kaymakam Vekilliği, Giresun Piraziz Kaymakamlığı, Artvin Murgul Kaymakamlığı ve Tunceli Hozat Kaymakamlığı’nın ardından 8 Ağustos 2019 tarih ve 2019/268 sayılı Müşterek Kararname ile 5 Eylül 2019 tarihinde Mardin Kızıltepe Kaymakamlığı görevine başladı.

Türk İdareciler Derneği tarafından 2019 senesinde ‘Yılın Kaymakamı’ ödülüne layık görülen Hüseyin Çam, ‘Şehit Kaymakam Ersin Ateş Üstün Hizmet Ödülü’nü İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun elinden almıştı.

Çam, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun tensipleriyle 4 Kasım 2019’da Kızıltepe Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirildi.

Kaymakam Çam, “Sporun Devleri Buluşuyor” ödül töreninde yılın spora destek veren yerel yöneticisi ödülüne layık görüldü. Kaymakam Çam, ödülünü Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun elinden aldı.

Mardin’in kültür, sanat ve turizmine dikkat çekmek için organizatör Mehmet Mazlum Bozdağ ve ünlü sunucu Özlem Demir’in düzenlediği Mezopotamya Ödüllerinde ise yılın en başarılı Kaymakamı ödülü yine Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam’a verildi.

Evli ve üç çocuk babası olan Kaymakam Çam, iyi derecede İngilizce biliyor.

 

Claro box tv.