Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kızıltepeli kadınlar depremzedeler için ihtiyaç malzemesi üretiyor

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde, Hanımeli

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde, Hanımeli Kadın Merkezindeki kadınlar, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen afetzedeler için yastık, yorgan, çocuk battaniyesi, omuz şalı, yeni doğan seti, pijama gibi ihtiyaç malzemeleri üretiyorlar.

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan, 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen 10 il için kolları sıvayan Kızıltepe Belediyesi Hanımeli Kadın Merkezimi, hummalı bir şekilde üretim yapmaya başladı. Merkezdeki kadınlar, depremlerden etkilenen afetzedeler için yastık, yorgan, çocuk battaniyesi, omuz şalı, yeni doğan seti, pijama gibi ihtiyaç malzemeleri üretiyorlar.

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Fatih Cıdıroğlu, dikimi yapılan malzemeleri yerinde inceleyerek üretilen malzemelerin kalitesi hakkında bilgiler aldı.

Kaymakam Cıdıroğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Üretilen malzemelerin bir kısmı afet bölgelerindeki vatandaşlarımıza gönderildi. Bir kısmı da deprem bölgelerinden gelip Kızıltepe Devlet Hastane’sinde tedavi gören depremzede kardeşlerimize dağıtıldı. Bu malzemelerin üretimi yapılmaya devam edecektir. Gün tek yürek olma ve dayanışma günüdür. Bu desteklerimiz sürmeye devam edecektir. Öncelikli duamız bu afet günlerinin en kısa sürede bitmesi ve can kayıplarımızın daha da artmamasıdır.” diye konuştu.