Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mardin Tanıtım Günleri İstanbul’da başladı, Kızıltepe Belediyesi’nin standına yoğun ilgi

Mardin’in kültürünün ve yöresel

Mardin’in kültürünün ve yöresel lezzetlerinin sergilendiği Mardin Tanıtım Günleri, İstanbul’da başladı. Kızıltepe Belediyesi’nin standı, ziyaretlerinden yoğun ilgi gördü.

İstanbul Mardin Dernekleri Federasyonunca düzenlenen ve Mardin Valiliğince desteklenen etkinliğin açılışı, Yeşilköy Atatürk Havalimanı fuar alanında gerçekleştirildi. Açılışta konuşan İstanbul Valisi Davut Gül, Mardin’in, dünyanın en güzel açık hava müzelerinden biri, belki de en güzeli olduğunu söyledi.

Mardin Vali Yardımcısı Hasan Kurt da Mezopotamya’nın incisi, bölge turizminin lokomotifi konumundaki Mardin’in tanıtımı için 4 gün boyunca İstanbul’da vatandaşlarla beraber olacaklarını söyledi.

İstanbul’da 28 Ocak’a kadar ziyaret edilebilecek etkinlikte, Mardin’in yöresel lezzetleri ve kültürü sergileniyor.

Etkinlikte, Mardin’in meşhur kaburga dolması, şırdanı, mumbarı, kapalı lahmacunu, çöreği, badem şekeri, mırra kahvesi, Derik zeytini gibi bir ürün sergileniyor.

Kızıltepe Belediyesi’nin standı, ziyaretlerinden yoğun ilgi gördü. Standı ziyaret eden İstanbul Valisi Davut Gül ile AK Parti Mardin Milletvekili Faruk Kılıç, vatandaşlara Kızıltepe bulguru ile mercimeğini ikram etti. Belediye görevlileri ise yöresel kıyafetle Mırra “Acı” Kahve ve çeşitli ikramlarda bulunarak, Kızıltepe Belediyesi’nin yapmış olduğu çalışmalar anlatıldı.