Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kızıltepe’de “Dünya Otizm Günü” kutlandı

Kaymakam/Belediye Başkan Vekili Hüseyin

Kaymakam/Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, Dünya Otizm Günü kapsamında otizmli çocuklar ile bir araya geldi.

Kızıltepe Özel Eğitim Uygulama Okulunda 2 Nisan Dünya Otizm Günü dolayısıyla etkinlik düzenlendi. Etkinliğe; Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam ve AK Parti İlçe Başkanı Bülent Şahin de katıldı.

Okul idaresi tarafından düzenlenen etkinlikte öğrenciler birbirinden farklı gösteriler sergiledi.  Reyhani ve zeybek gösterisi izleyenlerden tam not aldı.

Müzik eğlencesi eşliğinde ilerleyen program öğrencilerin hep birlikte halay çekmesiyle şenlendi. Halaya Hüseyin Çam ve Bülent Şahin de katıldı. Öğrencilerle birlikte halay çekip onların mutluluğuna, sevincine ve neşesine ortak oldular.

Hüseyin Çam, otizmin bir hastalık ya da eksiklik değil bir farklılık olduğunu vurgulayıp, otizmin yanlış bilindiğine dikkat çekti.

Çam: “Otizm konusunda farkındalık oluşturmak ve otizm ile ilgili sorunlara çözüm bulmak toplum olarak hepimizin ortak meselesidir. Öncelikle şunu bilmeliyiz ki; bu bir hastalık değil, bir farklılıktır. Otizmli çocuklarımızın bu farklılıklarını öğrenmeli onları sevgiyle, bu farklı bilinçle kucaklamalıyız. Şunu bilmeliyiz ki; sosyal yaşamda sağlıklı bir şekilde ve uyum içinde var olabilmeleri biz yetişkinlerin asli görevlerindendir. Çocuklarımız hepimizin göz bebeğidir” dedi.