Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

HÜDA PAR Mardin 4. Olağan İl Kongresi gerçekleşti

Partisinin Mardin 4. Olağan

Partisinin Mardin 4. Olağan İl Kongresi’ne katılan HÜDA PAR Sözcüsü ve Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, İsrail’in Gazze’deki saldırılarına dünyanın sessiz kaldığını söyledi.

HÜDA PAR Mardin 4. Olağan İl Kongresi, Mardin Öğretmen Evi’nde gerçekleştirildi. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan kongreye katılan HÜDA PAR Sözcüsü ve Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, kongrenin hayırlara vesile olmasını diledi.

Genel seçimlerin partileri için bir dönüm noktası olduğunu, artık gayretlerini biraz daha yükseltmeleri gerektiğini kaydeden Ramanlı, şunları söyledi:

“Önümüzde çok kıymetli bir 5 yıl var. Davamızı duymayan herkese duyuracağız. Daha fazla çalışacağız daha fazla gayret göstereceğiz. Ve önümüzdeki yerel seçimlerde artık yeni beldeler, yeni ilçeler yeni iller katacağız. Önümüzdeki yerel seçimler için aday adaylığı başvuruları başladı. 15 Aralık’a kadar başvuruları alacağız. 14 Mayıs’ta ittifakla meclise girdik. Birlikten kuvvet doğduğunu orada gösterdik. Yine birlik diyeceğiz ama olmasa da yolumuza emin adımlarla devam edeceğiz.”

İsrail’in Gazze’deki saldırılarına dünyanın sessiz kaldığını söyleyen Ramanlı, somut adım atması ve İsrail’e karşı bazı yaptırımların uygulanması gerektiğini vurguladı. Ramanlı, “1 aydır Gazze’deki kardeşlerimiz her gün bombalarla katlediliyor. Üstelik bütün dünyanın gözü önünde… Bütün insanlığı bu zulme karşı durmak için el ele verip mazlumları korumak için harekete geçme yönünde teşvik edeceğiz. Bizim elimizden boykot geliyorsa boykot edeceğiz. Her ne geliyorsa elimizden onu yapacağız. Ama herkes ayını yastığı koyduğunda, ben üzerime düşeni yaptım diyebiliyorsa ne mutlu ona. En büyük hasatlığımızın dağınıklık olduğunu biliyoruz. En büyük problemimiz bu. Bunu aşmak içinde elimizden geleni yapacağız. O yüzden bizi birbirimize düşürmek isteyecekler. Ama biz birbirimizi değil kahraman kardeşlerimiz gibi düşmanımızı zayıflatacağız. Birbirimizi güçlendireceğiz. Çünkü birlikten kuvvet doğar. Ayrıca hükümetten, kardeşlerimizi açlığa ve susuzluğa mahkum eden zalimleri, zulümleri esnasında bir terbiye etmesini istiyoruz. Diplomatik ilişkilerini hiç olmazsa bu dönemde kesmesini istiyoruz. Bizler bu talebimizi sürdürülmeye devam edeceğiz. Çünkü bu ülke öyle pısırık, korkak, aciz değildir.” dedi.

Tek listeyle gidilen seçimlerde, mevcut başkan İsmail Çevik, yeniden il başkanlığına seçildi.