Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi Mardin’de

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş,

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, Mardin’e gelen Çanakkale Savaşları Mobil Müzesini ziyaret ederek yetkililerden bilgiler aldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı’nca “Al Sancağın Dalgalandığı Her Yerdir Çanakkale” sloganıyla Türkiye turunu sürdüren mobil müze, Mardin’de 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Park’ında vatandaşlarla buluştu.

Vali Demirtaş, içerisinde Çanakkale Savaşı ile ilgili resim, fotoğraf, mektuplar, hatıralar, çeşitli görsel materyallerin bulunduğu ve videoların izletildiği, Çanakkale Cephesinden günümüze kalan çeşitli savaş objelerinin sergilendiği bölümler ile Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının heykellerinde de bulunduğu mobil müzeyi ziyaret etti.

Mobil müzede incelemelerde bulunarak görevlilerden bilgiler alan Vali Demirtaş, müzenin oluşturulmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek vatandaşları, Çanakkale ruhunu yansıtan müzeyi görmeye davet etti.

Ziyaretinin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Vali Demirtaş, şunları söyledi:

“Çocuklarımıza mobil tırımızı göstereceğiz. Çünkü Çanakkale savaşında kahramanlarımızın, milletimizin hakikatten ne kadar zor şartlarda bu savaşı nasıl kazandıklarını çocuklarımıza ve gençlerimize anlatmamız lazım. Bizim mazimizi çok iyi bilmemiz lazım. Bugün gelmiş olduğumuz noktayı çok iyi bir şekilde kaydetmemiz lazım. O zamanlar ecdadımız bu vatanı çok kısıtlı imkanlarla gerçekten büyük savaşlarla elde etmiş. İnşallah bunu tüm vatandaşlarımıza göstereceğiz.”