Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kumbaralarında biriktirdikleri harçlıkları Gazze’ye bağışladı

Mardin’de minik çocuklar, kumbaralarında biriktirdikleri harçlıklarını Gazze’deki akranlarına gıda olarak ulaştırılması için Umut Kervanı Mardin Derneğine teslim ettiler.

Mardin’de minik çocuklar, kumbaralarında

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları 172 gündür devam ederken, gıda başta olmak üzere ilaç ve temiz su sıkıntısı had safhaya ulaştı. Gazze Şeridi’ne yardım girişini engelleyerek büyük bir “insani felakete” neden olan İsrail’in “aç bırakma politikası” şu ana kadar en küçüğü 14 günlük bebek olmak üzere 40’a yakın çocuğun ölümüne neden oldu.

Mardin merkez Artuklu ilçesinde ikamet eden minik çocuklar da kumbaralarında biriktirdikleri harçlıklarını Gazze’deki akranlarına gıda olarak ulaştırılmak üzere Umut Kervanı Mardin Derneğine bağışladılar.

Kumbarasındaki harçlıklarını bağışlayan Sena Çetinkaya (8), “Ben 2’nci sınıfa gidiyorum. İsrail, Filistin’deki kardeşlerimize zulüm ediyor. Bende Filistinlilere yardımda bulunmak istedim. 2 ay içerisinde topladığım bütün parayı getirdim.” dedi.

Bir nebze de olsa akranlarına yardım etmek için kumbarasını getirdiğini dile getiren Beyza Talayhan (10) ise şöyle dedi: “4’üncü sınıfa gidiyorum. Filistin’deki kardeşlerimize bir nebze de olsa yardım etmek için geldik. Yüce Allah oradaki kardeşlerimize yardım etsin. Topladığımız kumbara paralarını Umut Kervanına bağışladık.”

Umut Kervanı Gönüllü üyesi Esma Varol, yaklaşık 2 aydır çocuklarla aldıkları karar ile topladıkları kumbara paralarını soykırıma maruz kalan Filistinlilere göndermek için bu yardımı gerçekleştirdiklerini belirtti.

Varol, “Çocuklarla beraber Recep ayının başında hep beraber kumbaralarımızı yaptık. Çocuklar bu kumbaraları hazırlarken Filistinli kardeşlerine destek olacakları heyecanıyla hazırladılar. Ramazan ayında dolan kumbaraları Umut Kervanı Mardin Derneğine bağışta bulunacaklarına dair bir karar aldık. Çocuklar 2 ay boyunca büyük bir heyecanla kumbaralarını doldurdular. Elhamdülillah bugün bağışlamak nasip oldu.” şeklinde konuştu.