Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kızıltepe Engelliler Birliği Basketbol Takımı’yla empati maçı

3 Aralık Dünya Engelliler

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, Kızıltepe Engelliler Birliği Spor Kulübü takımıyla tekerlekli sandalyede basketbol maçı yaptı.

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle farkındalık yaratılması amacıyla Engelliler Birliği Basketbol Takımı ve Kaymakamlık ile Belediye başkanlıkları personeli arasında basketbol maçı etkinliği düzenlendi.

Etkinliğe katılan Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, İlçe Emniyet Müdürü Orhan Koç, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Deniz Çezik, Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Mavidemir, Vakıf Müdürü Alaattin Özel, İlçe Spor Müdürü Mahmut Akdağ, Gençlik Merkezi Müdürü İmran Tekin tekerlekli sandalyeye oturarak Kızıltepe Engelliler Birliği Spor Kulübü engelli basketbol takımı oyuncularıyla empati maçı oynadı.

Gençlik Merkezi spor salonunda düzenlenen empati maçında dostluk kazandı.

Maçtan sonra açıklamada bulunan Kaymakam Çam, engellilerin sadece bir gün değil yılın her günü hatırlanması gerektiğini ve yaşamlarının kolaylaştırılması için herkesin çaba göstermesi gerektiğini söyledi.

“Hayatı engelli bireylere zorlaştırmayalım”

Kaymakamlık, Belediye ve devletin tüm birimleri olarak, hatırlanmak sadece bir gün değil hayatın her anına yayarak hizmetlerimize de o öncelikleri oluşturarak bundan sonraki süreçlerde de devam edeceklerini kaydeden Çam, şunları söyledi:

“Maçın bu kadar zevkli ve yorucu olduğunu, oynayınca bu kadar farklı olduğunun farkına vardık. 3 Aralık Engelliler Günü ama özellikle şunu söylemek isterim: Hatırlanmak sadece bir gün değil 365 gün hatırlamak gerekiyor. Hayatı hatırlamaktan ziyade, hayatı hepimiz için olanaklı şekilde yaşanılabilir kılmak. Bugün yapılan maç bir empati maçı. Tüm halkımıza şunu söylemek istiyorum: Kaldırımlarda, yollarda hayatı zorlaştırmayalım. Engelli bireylere yardımcı olalım. Onlar sadece sizden kurallara uymanızı bekliyor başka bir şey beklemiyor. Herkes birbirine saygı ve sevgisini gösterirse hayat hepimiz için çok daha yaşanılabilir. Kızıltepe Engelliler Spor Kulübümüz, Türkiye 2. Ligde mücadele etmekte. Bu bağlamda hem ilçemizin hem ilimizin hem de bölgemizin göğsünü kabartmakta, başarılarında dolayı takımımıza ve takım oyuncularımıza teşekkür ediyorum. Kendilerine başarılar diliyorum.”

“Farkındalık günümüzü böyle güzel bir maçla taçlandırdık”

Kızıltepe Engelliler Birliği Spor Kulübü Başkanı İzzetin Akbaba ise Engelliler günü ve maç ile ilgili yaptığı açıklamada, sporu seven bir kaymakamla çalışma ortamını buldukları için mutlu oldukları ve herkesin bir engelli adayı olduğunu unutmadan engellilerin hayatını zorlaştırmak yerine kolaylaştırmak için destek beklediklerini belirtti.

Akbaba, “Tekerlekli basketbol takımız 2019 da kuruldu. Şu an Türkiye Basketbol Federasyonuna bağlı olarak 2. Ligde mücadele ediyoruz. Geniş kadromuzla şampiyonluğu hedefliyoruz. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir empati maçı yaptık. Bu sporun bu kadar kolay olmadığını, ne zorluklarla mücadele ettiğimizi kendileri de anlayıp sağ olsunlar ilk kuruluşumuzdan berri bizlere destek oluyor. Böyle farkındalık bir günde de böyle güzel bir maçla taçlandırdık. Kendilerine teşekkür ediyorum. Halkımızdan engellilerin hayatını kolaylaştırmak için destek bekliyoruz” ifadelerini kullandı.