Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kızıltepe Devlet Hastanesi Başhekimi Kalkan göreve başladı

Kızıltepe Devlet Hastanesi Başhekimliği

Kızıltepe Devlet Hastanesi Başhekimliği atanan ve görevine başlayan Serdar Kalkan, ilçe halkına en iyi sağlık hizmetini vermek için çaba sarf edeceğini söyledi.

İlçede görev yapan basın mensupları, Kızıltepe Devlet Hastanesi Başhekimliği görevine atanan ve geçen hafta yeni görevine başlayan Dâhiliye Uzmanı Dr. Serdar Kalkan’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu iç hastalıkları uzmanı olan Kalkan, daha önce Derik ve Mazıdağı devlet hastanelerinde başhekimlik, Kızıltepe Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcılığı, Mardin İl Sağlık Müdürlüğünde İdari İşler Başkanlığı, Kamu Hastaneleri Denetimi İl Koordinatörlüğü ve son olarak İzmir Urla Hastanesinde iç hastalıkları uzmanı olarak görev yapmıştı.

Kızıltepe Devlet hastanesi başhekimliği görevine getirilen Dr. Serdar Kalkan, ziyarette basın mensupları ile yaptığı sohbette Kızıltepe Devlet Hastanesinin yoğunluk açısından bölgenin en önemli hastanelerinden birisi olduğunu söyledi.

300 bin nüfuslu ilçenin gündüz 600 bini bulduğuna dikkat çeken Kalkan; Derik, Mazıdağı, Nusaybin, Viranşehir, Ceylanpınar’dan vatandaşların hastanelerini tercih ettiklerini, bunun yanı sıra Kızıltepe ve çevre ilçelerde ikamet eden geçici göçmenlere de hizmet verdiklerini belirtti.

Görevlerin gelip geçici olduğunu ve bunun bir bayrak yarışı olduğunu ifade eden Kalkan,  hastane kapasitesinin yükseltilmesi için daha önce yapılan girişimlerin takipçisi olacaklarını söyledi.

Kızıltepe Devlet Hastanesi başhekimliği görevine getirilen dâhiliye uzmanı Kalkan’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunan basın mensupları Halit Solhan, Salih Keskin, Selman Güneş ve M. Ali Demir Doktor Kalkan’a yeni görevinde başarılar dilediler.

Ziyarette Hastane Müdürü Abdullah Saruhan ile Başhekim Yardımcısı Acil Uzman Doktoru Ümit Ölmez’de hazır bulundu.

Bettilt güncel giriş.