Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Toplu sözleşmede bütçeden hakkımızı, refahtan payımızı aldık”

Eğitim Bir-Sen Mardin Şube

Eğitim Bir-Sen Mardin Şube Başkanı ve Memur-Sen İl Temsilcisi, Toplu Sözleşme’nin hayırlı olması temenni etti.

4 milyon memur ve 2 milyondan fazla memur emeklisinin 2022 ve 2023’teki mali ve sosyal haklarını belirleyen 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinde hükümet ile memur sendikaları arasında uzlaşma sağlandı.

Eğitim Bir-Sen Mardin Şube Başkanı ve Memur-Sen İl Temsilcisi Eyyüp Değer, 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinde sağlanan anlaşmaya ilişkin Mardin İpekyolu Gazetesine açıklamalarda bulundu.

Toplu Sözleşme’nin hayırlı olması temennisinde bulunan İl Başkanı Değer, “Rakam, yüzde 26’ya tekabül ediyor. Bu, toplu sözleşme ikramiyesinden gelen aylık 2 puan iyileştirmeyle beraber en düşük devlet memuru maaşında şu an için yüzde 28’lik bir iyileştirme anlamına gelmektedir.” dedi.

Değer, “3600 ek gösterge beklentisinde kimseyi mağdur etmeyecek şekilde bir süreç yönetimi konusunda Memur-Sen olarak elimizden gelen tüm gayreti ortaya koyacağız.” dedi.

Değer, açıklamalarına şöyle devam etti:

“Toplu sözleşme ikramiyesinin 400 liraya çıkarılmış olması, Türkiye’de kamu görevlileri sendikacılığı, örgütlülük açısından son derece kıymetli bir nokta. Bu konuda uzun süredir bir mücadele veriyorduk. Bunu sağlamış olmanın memnuniyeti içindeyiz. Çünkü örgütlülük ödeneği kısmı, kamu görevlileri sendikacılığı açısından da Türkiye’deki emek hareketleri açısından da son derece kıymetli… İşçi sendikacılığında olan dayanışma aidatı sistemi, memur sendikacılığında sadece toplu sözleşme ikramiyesi muadiliyle kendine yer bulmaktadır. Bu açıdan bu kısmın onarılmış olması son derece memnuniyet verici. İfade edilen rakam, yüzde 26’ya tekabül ediyor. Bu, toplu sözleşme ikramiyesinden gelen aylık 2 puan iyileştirmeyle beraber en düşük devlet memuru maaşında şu an için yüzde 28’lik bir iyileştirme anlamına gelmektedir.”