Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bakan Koca’nın ev teklifini kabul etmedi

Mardin’e gelen Sağlık Bakanı

Mardin’e gelen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kentin doğasına katkıda bulunmak amacıyla 20 yılı aşkın süredir kendi imkanlarıyla satın aldığı fidanları diken ve ‘Şeyhmus Amca’ ismiyle tanınan Şeyhmus Erginoğlu ile hastane bahçesinde ağaç dikti. Erginoğlu, Bakan Koca’nın ev teklifini reddederek, “Benim evim var, devlete zarar vermek istemiyorum” diye konuştu.

Bir dizi ziyaret için öğle saatlerinde Mardin’e gelen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı Mardin Prof. Dr. Aziz Sancar Havalimanında Vali Tuncay Akkoyun, AK Parti Mardin Milletvekilleri Faruk Kılıç ile Muhammet Adak ve il protokolü karşıladı. Bakan Koca’nın ilk durağı Sağlık Bakanlığı tarafından Kızıltepe Devlet Hastanesi yerleşkesine yapılan 150 yataklı ek bina inşaatı oldu. Hastanenin inşaatında inceleme yapan Koca, yetkililerden bilgi aldı. Bakan Koca, buradan Mardin Valiliğine geçti.

Bakan Koca, Valilik Şeref Defteri’ni imzaladıktan sonra Valilik Makam Odasında Vali Tuncay Akkoyun’dan kent genelinde gerçekleşen sağlık hizmetlerinin yanı sıra devam eden ve planlanan yatırımlar hakkında bilgiler aldı.

Cuma namazını Yedikardeş Camii’nde kılan Bakan Koca, daha sonra AK Parti İl Başkanlığına geçti. Şehir Buluşması Programına katılan Bakan Koca, daha sonra yapımı süren Şehir Hastanesi inşaatında incelemelerde bulundu.

Bakan Koca, kentin doğasına katkıda bulunmak amacıyla 20 yılı aşkın süredir kendi imkanlarıyla satın aldığı fidanları diken ve ‘Şeyhmus Amca’ ismiyle tanınan Şeyhmus Erginoğlu ile hastane bahçesinde ağaç dikti. Bakan Koca, bahçeyi Erginoğlu’na emanet ederek, “Fidanların babası Şeyhmus amcamız, Allah sizden razı olsun. Şehir Hastanesi’nin ormanını da size emanet ediyoruz. Hem üniversite gençliği, hem hastane çalışanları ve hasta yakınları için geniş bir alanı ağaçlandıralım istedik. Buralar size emanet. Burada istersen 3 odalı, 4 odalı, 2 odalı ne kadar istersen bir ev de yapmak istiyoruz. Ben yapacağım, devletin kesesinden olmaz” dedi. Erginoğlu ise Bakan Koca’nın teklifini reddederek, “Buraya da bakacağım, oraya da bakacağım. Gece 1 de bile kalkıp gidiyorum. Sıhhatim yerinde, 20 kişi bile benim kadar çalışamaz. Benim evim var, devlete zarar vermek istemiyorum. Dualarımız sizinle” diye konuştu.

Hastane inşaatı incelemesi ardından Bakan Koca, Mardin’in doğasına katkıda bulunmak amacıyla Ape Şeyhmus olarak bilinen Şeyhmus Erginoğlu ile birlikte Mardin Şehir Hastanesi bahçesinde ağaç dikti. Bakan Koca, Ape Şeymus’tan Mardin Şehir Hastanesi’ni ağaçlandırmasını isteyerek, “Buralar sana emanet” dedi.

Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesini de ziyaret eden Bakan Koca, basına kapalı yapılan ziyaretin ardından Deyrulzafaran Manastırına geçti. Kasımiye Medresesi’ndeki Gençlik Buluşması’na katılan Bakan Koca, gençlerin sorulara cevaplandırdı. Bakan Koca, son olarak tarihi 1. Cadde’de esnaf ziyaretinin ardından İstanbul’a gitmek için kentten ayrıldı.