Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kaymakam Çam: Ramazan demek; bir ve beraber olabilmek demek

Mardin’de, Kızıltepe Belediyesi ile

Mardin’de, Kızıltepe Belediyesi ile Kaymakamlık tarafından “Kızıltepe’de İftar Bir Başka Güzel” sloganıyla düzenlenen mahalle iftarlarının dördüncüsü Tepebaşı Mahallesi’ndeki Halı Caddesi’nde verildi, Abdurrahman Önül konseri verildi.

-Konser öncesi bir konuşma yapan Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, “Ramazanı en iyi şekilde yaşayabilmek adına siz değerli hemşerilerimizle hemhal olup mahalle iftarları düzenliyoruz.” dedi.

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde belediye ve kaymakamlık tarafından organize edilen mahalle iftarlarının dördüncüsü de verildi. Tepebaşı Mahallesi’ndeki Halı Caddesi’nde verilen iftar programının ardından Abdurrahman Önül ilahi konseri verdi.

Konser öncesi bir konuşma yapan Kaymakam Çam, iftar programına katılan vatandaşlara teşekkür ederek şöyle dedi:

“Sevgili Kızıltepe halkı; hoş geldiniz, sefalar getirdiniz, şeref verdiniz. Gündüzünde ve akşamında Ramazanı en iyi şekilde kutlayabilmek için yapmış olduğumuz bu programlarda siz değerli misafirleri görmek, sizlerde bir arada olabilmenin mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz. Kıymetli hemşerilerim; Ramazan paylaşmak demek, maneviyatını iliklerde hissetmek demek, gündüzünü oruçla gecesini ibadetle geçirmek demek, bir ve beraber olabilmek demektir. Onun için bizde Kızıltepe’de Ramazanı en iyi şekilde yaşayabilmek adına siz değerli hemşerilerimizle hemhal olup mahalle iftarları düzenliyoruz. Elhamdülillah bugün dördüncüsü Tepebaşı Mahallemizde yaptık. 18 merkez mahallemizin tamamında bu organizasyonu yaparak siz değerli hemşerilerimizle buluşmaya devam edeceğiz. Önümüzdeki Perşembe günü Dursun Ali Erzincanlı, Kadir Gecesinde de Grup Tillo ile beraber olup Ramazan’ın o manevi atmosferinde birlikte olacağız inşallah. Her birinizin Ramazanını ayrı ayrı tebrik ediyor, birliğimize, beraberliğimize ve kardeşliğimize vesile olmasını temenni ediyorum. Şimdiden her birinizin Ramazan Bayramını da en kalbi duygularla kutluyorum.  Sizi size sizi Allah’a emanet ediyorum. Kalın sağlıcakla.”