Son Dakika Haberler

Vali Demirtaş’tan marketlere denetim

Vali Demirtaş’tan marketlere denetim
Okunma : 36 views Yorum Yap

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş’ın katılımıyla marketlere yönelik stokçuluk ve fahiş fiyat uygulamalarına karşı denetim gerçekleştirildi.

Marketlerde ayçiçeği yağı yanı sıra temel gıda ürünlerinin stokçuluğu ve fahiş fiyat uygulamalarına karşı gerçekleştirilen denetimlerde Vali Demirtaş’a İl Tarım ve Orman Müdürü Menduh Dinler, Ticaret Müdürü Mustafa Aydın, Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Kinyaz Köle eşlik etti.

Vali Demirtaş, denetimlerde marketlerin reyonlarındaki Ayçiçek yağı ürünleri yanı sıra temel gıdaların da fiyat-etiketlerini, depo kontrolü ile KDV indirimlerini de inceleyerek stokçuluk ile fahiş fiyat uygulamalarına karşı denetimlerin aralıksız sürdürüleceğini vurguladı.

Gazetecilere açıklamada bulunan Vali Demirtaş, Valilik koordinesinde oluşturulan komisyonun her gün marketleri denetlediğini söyledi.

Tedirginlik oluşturabilecek herhangi bir olumsuzluğun olmadığını dile getiren Vali Demirtaş, şunları söyledi:

“Hem stokta yeteri kadar mal var mı yok mu, raflarda yeteri kadar mal var mı ve fiyatları kontrol ediyoruz. Şuan bugüne kadar Mardin’imizde olumsuz bir durumla karşı karşıya kalmadık. Çok şükür raflarımız tamamen dolu. Ürünlerimiz fiyatlarında aşırı bir yüksek olmadığını görüyoruz. Yani vatandaşlarımızın hiç tedirgin olmasına gerek yok. Ülkemizde ve Mardin’imizde marketlerimizde başta yağ olmak üzere tüm gıda ürünleri çok şükür yeteri kadar var. Hiç kimsenin tedirgin olmasına gerek yok. Bir problemimiz yok yani çok şükür. Bundan sonra denetimlerimiz sık bir şekilde sürecek. Sadece Mardin merkezde değil tüm ilçelerimizde bu denetimlerimizi yapıyoruz. Kaymakam arkadaşlarımız kendi ilçelerinde kurmuş oldukları komisyonlarla beraber yapıyorlar. Ben de gittiğim ilçelerde mutlaka bu denetimlere katılıyorum. Şuan endişeye sevk edecek, telaşlanmamıza neden olabilecek hiçbir neden yok. Şuan tüm marketlerimizde yeteri kadar yağ var, zaman zaman stoklarda mal görüyoruz ama hem markette var, hem de depoda da varsa bunda bir problem yok. Çünkü tüm ürünleri depodan getirip markette taşımamızın da bir anlamı yok. Şuan endişeye sebep olabilecek hiç bir sebep yok.”

 

De bedste action oplevelse tilbud i dag. Tui karpathos last minute – de beste deals van het moment. Mountain archives tour takers safari.