Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

FOTO MARATON HEYECANI BAŞLIYOR

Medeniyetler şehri olan Mardin

Medeniyetler şehri olan Mardin ve ilçelerinin tanıtılmasına katkı sağlamak amacıyla sanatsal etkinlikler kapsamında düzenlenecek ve fotoğraf sevenlerin buluşacağı “Mardin Foto Maraton 2021” konulu Foto Maraton 23-26 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacak.

Mardin Valiliği, Mardin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı ve DİKA’nın destekleri ile yapılan yarışmanın konusu “Medeniyetler Şehri Mardin” olarak belirlendi.

Yarışmaya hem profesyoneller hem amatör yarışmacılar katılabilecek. Foto Maraton 2021’ye katılmak için Mardin’e gelecek yarışmacılar, 4 gün boyunca Mardin’i bütün yönleriyle fotoğraflayacaklar.

Seçili kurulunu Uluslararası Fotoğraf sanatçılarının oluşturduğu yarışmada Ali İhsan Öztürk, Hasan Açan, Mehmet Aslan, Mustafa Binol, Mustafa Kılıç, Murat Bakmaz, Prof. Dr. Özer Kanburoğlu ve Zehra Soylu Çöplü jüri olarak yer alacak.

Yarışmada dereceye girenlere ödüller verilecek

Yarışmada Birincilik Ödülü: 12. 000 TL, İkincilik Ödülü: 10. 000 TL, Üçüncülük Ödülü: 8. 000 TL, Mardin Valiliği Özel Ödülü: 4. 000 TL, Mardin Büyükşehir Belediyesi Özel Ödülü: 4. 000 TL, Aziz Sancar Özel Ödülü: 4. 000 TL, Adnan Avuka Özel Ödülü: 4. 000 TL, Suphi Hindiyerli Özel Ödülü: 4. 000 TL, Şeyhmus Erginoğlu Özel Ödülü: 4. 000 TL, Zekiye Midyat Özel Ödülü: 4. 000 TL, Sergileme Ödülü (60Adet) : 400 TL, Satın Alma (Kurumun İsteği Kadar): 400 TL ödül verilecek.

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, “Tüm fotoğraf tutkunlarını 23-24-25-26 Eylül tarihleri arasında Mezopotamya’nın Kadim şehrinde Fotoğraf Maratonuna bekliyoruz. #MardinHerMevsimGüzel. Çekeceğiniz her kareyi heyecanla bekliyoruz. Ücretsiz fotoğraf makinası ve ekipmanlarını temin edecek olan Fujifilm Türkiye ailesine teşekkür ediyorum.” dedi.