Son Dakika Haberler

Vefa borcunu istihdamla ödeyen işadamı: Ali Ekinci

Vefa borcunu istihdamla ödeyen işadamı: Ali Ekinci
Okunma : 394 views Yorum Yap

Son yıllarda yaptığı yatırımlar ve şehre kazandırdığı ünlü markalarla dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Ekinciler Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ekinci, doğup büyüdüğü Mardin’e vefa borcunu istihdamla ödeyerek herkese örnek oluyor.

Demir-çelikten finansa kadar pek çok alanda faaliyet gösteren Ekinciler Şirketler Grubu, son birkaç yıldır Mardin’e 10 milyon TL’nin üstünde yatırım yaparak birçok ünlü markayı şehre kazandırdı.

Ekinciler Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ekinci, Mardin Mall Alışveriş Merkezi’nin birinci katında gömlekte dünyanın 5’incisi, Türkiye’de ise birinci markası olan BİSSE mağazası genç iş insanı Ömer Teker ile birlikte açtı.

Mardin’in marka değerine yeni bir soluk getirdi

MOVA alışveriş merkezinde ise Altınyıldız Classics mağazasını hizmete açtı. Genç iş insanı Ekinci, bu mağazaların hemen ardından da Türkiye’nin önde gelen restoran firmalarından biri olan Alibaba’nın 3’üncü şubesini kente kazandırarak Mardin’in marka değerine yeni bir soluk getirdi.

Bölgenin en prestijli kafe ve restoarant konsepti: Alibaba

İş insanı İlhan İlhan ile birlirte hizmete açılan Alibaba, bin 100 metrekare alanıyla 40 personeli ve aynı anda 350 kişiye hizmet verebilir yeterliliğiyle 300’ü aşan ürün yelpazesiyle sadece Mardin’in değil bölgenin en prestijli kafe ve restoarant konsepti olarak müşterilerini ağırlamaya devam ediyor.

Mardin’in hizmet sunumu alanına yeni bir kalite kazandırmış olan Alibaba Restuarant ve kafede biri 15 kişilik, 2’si de 10’ar kişilik olmak üzere 3 adet ayrı VİP odaları bulunmaktadır.

Gazetemize konuşan Ekinci, insanların doğup büyüdükleri şehirlere bir vefa borçlarının olduğunu, vefa borcunu Mardin’e yatırımlarını taşıyarak ödemeye çalıştığını ifade etti.

Mardin’de ayakkabı boyacılığı yaparak iş hayatına atıldığını, maddi imkânsızlıklar yüzünden okuyamadığını aktaran Ekinci, bu sebeple tamamen insan odaklı çalıştıklarını söyledi.

Hayali özel bir hastane açmak

Ekinci, “25 yıl İstanbul, İzmir ve farklı illerde yatırım yaptık, yapıyoruz. Doğup büyüdüğümüz topraklara karşı bir vefa borcumuz var. Yatırımlarımızın bir bölümünü Mardin’e taşıyarak hem istihdam hem de ekonomik katkı sağlayarak vefa borcumuzu ödemeye karar verdik. Marka şehir olan Mardin’in marka mağazalarla imajını zenginleştirmeyi hedefledik. Giyim, Cafe ve Restoran markaları ile hemşehrilerimize hizmet veriyoruz. Hedeflerimiz büyüterek hizmetlerimize yeni halkalar ekleyeceğiz. Amacımız; istihdam alanlarını çoğaltarak bölgenin en büyük sorunu olan işsizlik sorununu ortadan kaldırmaktır. Hayalim şehirde özel bir hastane açmaktır. Mardin’e marka kazandırmaya ve yatırım yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

اطلاعات گیم پلی و گرافیک بازی wonder woman منتشر شد. Fast food restaurant.