Son Dakika Haberler

Derik’te 21 kişinin öldüğü TIR kazası davası ertelendi

Derik’te 21 kişinin öldüğü TIR kazası davası ertelendi
Okunma : 19 views Yorum Yap

Mardin’in Derik ilçesinde art arda meydana gelen, 1 polis memurunun şehit olduğu, 20 kişinin hayatını kaybettiği, 47 kişinin yaralandığı iki kazaya ilişkin biri tutuklu 5 sanığın yargılanmasına devam edildi. Duruşma, Aralık ayına ertelendi.

Mardin 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, tutuklu sanık tır şoförü Yunus Ş. bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi’yle (SEGBİS) katıldı.

Tutuksuz yargılanan şirket yetkilisi K.G, M.A. ve K.M.G. ile kazaya karışan tır sürücüsü Umut G’nin katılmadığı duruşmada, kazada yaralananlar ve ölenlerin yakınları hazır bulundu.

Sanık Yunus Ş. savunmalarını yineleyerek, tahliyesini talep etti. Mağdurların avukatları ise tutuklu sanığın tutukluluk halinin devamına, tutuksuz sanık Umut G’nin de kaçma ihtimaline karşı tutuklanmasını talep etti. Tutuklu sanık avukatı da tahliye talebinde bulundu.

Mahkeme heyeti, sanık Yunus Ş’nin tutukluluk halinin devamına, sanık Umut G’nin tutuklanmasına yönelik talebin reddine karar vererek duruşmayı erteledi.

İSTENİLEN CEZA

İddianamede, tır şoförlerinden Umut G. ve tutuklu Yunus Ş. ile tutuksuz şirket yetkilisi sanıklar K.G, M.A. ve K.M.G. hakkında “bir veya birden fazla kişinin ölümüyle birlikte bir veya birden fazla kişinin yaralanmasına neden olma” suçundan 2 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

واهد. Taxi hall in tirol , taxi 6060 ihr zuverlässiger taxiunternehmen in hall in tirol und in innsbruck.