Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Depremzede çocuklar ramazan şenliğinde doyasıya eğlendi

Mardin’de misafir edilen depremzede

Mardin’de misafir edilen depremzede ailelerin çocukları için “Ramazan Şenlikleri” düzenlendi. Çocuklar, organize edilen şenlikte moral buldu.

Ramazan ayı boyunca devam edecek şenliklerin ilki Mardin Artuklu Üniversitesi kampüsünde gerçekleştirildi. Etkinliğe Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, depremzede çocuklar ve aileleri katıldı. Depremzede çocuklar, Nasrettin Hoca, Hacivat ile Karagöz, Aşık ile Maşuk, palyaço, davulcu, müzikli sahne gösterileri ve geleneksel çocuk oyunlarıyla doyasıya eğlendi. Deprem çocuklarının yaşadıkları coşku ve mutluluk ailelerini de mutlu etti.

Şenlik alanında ayrıca çocuklar için boyama etkinlikleri, oyun hamuru faaliyetlerinin yaptırıldığı sanat atölyeleri de oluşturuldu. Çocuklar istedikleri zaman eğlenceye kısa bir ara vererek sanat atölyelerinde keyifli vakitler geçirdi.

Program boyunca Osmanlı şerbetçisi çocuklara şerbet dağıtırken Gastronomi bölümü şefleri tarafından hazırlanan yöresel ikramlar ve pamuk şeker standı da aralıksız olarak çocuklara ve ailelerine hizmet verdi.

Programa katılarak çocukları yalnız bırakmayan Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, yaşanan deprem nedeniyle özelikle çocukların olumsuz etkilendiğini ifade ederek hazırladıkları Ramazan Şenlikleri programında çocukların aileleriyle birlikte eğlenceli vakit geçirerek depremin meydana getirdiği olumsuz duygulardan uzaklaşmasını amaçladıklarını belirtti.

Şenliğin hazırlanmasında emeği olan çalışma arkadaşlarına ve öğrencilerine teşekkür eden Özcoşar, depremzede aileler ve çocukları başta olmak üzere Ramazan Şenliği programlarına bütün Mardinlilerin katılımını beklediklerini sözlerine ekledi.

Baywin güncel giriş.