Son Dakika Haberler

Vali Mahmut Demirtaş’ın “29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 99. Yıldönümü” mesajı

Vali Mahmut Demirtaş’ın “29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 99. Yıldönümü” mesajı
Okunma : 13 views Yorum Yap

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, mesajında, “Bugün büyük Türk Milleti olarak şanlı tarihimizin önemli dönüm noktalarından biri olan Cumhuriyetimizin ilanının 99. yıl dönümünü kutlamanın haklı gururunu ve sevincini yaşamaktayız.

Cumhuriyet’in kuruluşu, bin yıldır bu coğrafyada var olan asil milletimizin, sonsuza dek bu topraklarda yaşayacağının tarihe altın harflerle not düşülmesidir.

Anadolu’ya akın eden işgalci devletlerin karşısında büyük bir kararlılıkla durarak canını siper eden aziz milletimiz, gösterdiği cesaretle tarihe unutulmayacak bir destan daha hediye etmiş; kadını erkeği, yaşlısı ve genciyle milletimizin her bir ferdi bu destanın unutulmaz kahramanları olmuştur. İstiklal Harbi’mizin neticesinde elde ettikleri başarılarla işgalci devletlere büyük bir hezimet yaşatan milletimiz, muhteşem zaferi Cumhuriyetle taçlandırmış; 29 Ekim 1923’te Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde çağdaş ve güçlü bir ülke oluşturma yolunda en önemli adım atılmıştır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Bir ulus, sımsıkı birbirine bağlı olmayı bildikçe yeryüzünde onu dağıtabilecek bir güç düşünülemez.” sözleri, milletimizin vatanının bütünlüğünü koruma mücadelesindeki azim ve kararlılığının dayanağıdır.  Milletimize ışık tutan ve yol gösteren bu düşünce, 99 yıl önce nasıl ki milletimizi Kurtuluş Savaşımızda zafere taşıyıp Cumhuriyetimize hayat verdiyse, bugün de aynı zindelikle milletimizin bağrında muhafaza edilmektedir. Bunun en önemli kanıtlarından biri 15 Temmuz ihanetine milletimizin verdiği destansı karşılıktır. 15 Temmuz’da gerçekleştirilmeye çalışılan hain darbe girişimi karşısında milletimiz tarihten aldığı mücadele ruhuyla darbe girişimine karşı gelmiş; demokrasimize, cumhuriyetimize, istiklal ve istikbalimize sahip çıkmıştır.

Karakteri bağımsızlık olan böylesine kahraman ve necip bir milletin mensubu olmaktan onur duyuyor; birlik ve beraberlik içinde geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte de vatanımızı her türlü tehlikeden korumaktan geri durmayacağımız gibi birlikte barış içerisinde yaşayacağımızın altını bir kez daha çizmek istiyorum.

Bu vesileyle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle ve minnetle yâd ediyorum. Aziz milletimizin ve tüm Mardinli hemşehrilerimin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Big4 saltwater @ yamba holiday park, palmer island australia. Center parcs park bostalsee last minute deals ! nu hoge kortingen. Hvad er kør gokart f1 style hos racehall, høje taastrup ?.